USG serca – jak przebiega to badanie?

0 0
Read Time1 Minute, 27 Second

badanie sercaW niektórych przypadkach związanych z istnieniem wady serca lub rozwijającą się chorobą tego narządu trzeba przeprowadzić dokładną diagnostykę. Badania zleca i wykonuje kardiolog, który na podstawie uzyskanych wyników może zaproponować sposób leczenia.

Leczenie wad serca i nie tylko

Jednym z często wykonywanych badań jest usg serca w Chojnicach. Inaczej jest to echo serca, czyli badanie realizowane z użyciem ultrasonografu. Nie trzeba się go obawiać i nie wymaga specjalnych przygotowań. Obraz uzyskany w wyniku badania można obejrzeć w komputerze i dostrzec różne nieprawidłowości.

Na podstawie wyników kardiolog w Tucholi może rozpoznać np. wadę serca, uszkodzenia w mięśniu sercowym po przebytym zawale, nowotwory, płyn i wiele innych zmian. Obraz uzyskany w badaniu można zapisać np. na dysku CD lub na pendrive i w ten sposób w razie potrzeby przekazać do wglądu innym specjalistom.

Badania kardiologiczne – gdzie wykonać?

Różnego rodzaju badania, jak wspomniane USG serca realizuje opieka kardiologiczna w Chojnicach. Pacjenci muszą zostać skierowani przez internistę lub kardiologa, do którego chodzą. Diagnostyka jest niezbędna szczególnie na początku leczenia, a później przewiduje się okresowe badania.

Badań nie należy się obawiać. Usg serca w Chojnicach polega jedynie na ułożeniu się w wygodny sposób i leżeniu bez ruchu, by głowica ultrasonografu mogła wychwycić obraz. Inne niezbędne często badanie to EKG oraz tzw. holter. Kardiolog przeważnie zleca kilka badań, żeby dokładnie zdiagnozować pacjenta.

Próby wysiłkowe – co poza USG serca?

Niekiedy poza usg konieczne jest ekg wysiłkowe w Chojnicach lub jeszcze inne badania wysiłkowe. Polegają one na korzystaniu z bieżni i jednoczesnej rejestracji pracy serca. Kardiolog może wtedy ocenić, jak serce sprawuje się przy pewnym obciążeniu, albo porównać z pracą w spoczynku.

Podsumowując, nie należy obawiać się diagnostyki kardiologicznej – nie jest ona bolesna ani zbyt skomplikowana. Badania nie należą do inwazyjnych, ale często muszą być wykonywane w szpitalu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Jakie zastosowanie mają pręty walcowane kwadratowe

Prętów różnego typu używa się w wielu przedsiębiorstwach. Najczęściej są to firmy związane z motoryzacją, budownictwem, produkcją czy nawet lotnictwem. W każdym z tych przemysłów najważniejsza jest jakość i dostosowanie produktu do danych potrzeb. Pręty walcowane są wykonywane za sprawą przemyślanej metody obróbki na ciepło lub też na zimno. Proces […]
stal

Zobacz również