Jakie zastosowanie mają pręty walcowane kwadratowe

0 0
Read Time1 Minute, 23 Second

stalPrętów różnego typu używa się w wielu przedsiębiorstwach. Najczęściej są to firmy związane z motoryzacją, budownictwem, produkcją czy nawet lotnictwem. W każdym z tych przemysłów najważniejsza jest jakość i dostosowanie produktu do danych potrzeb. Pręty walcowane są wykonywane za sprawą przemyślanej metody obróbki na ciepło lub też na zimno. Proces ten pozwala na uzyskanie konkretnych właściwości, które mogą sprawdzić się w danym przemyśle. Co warto wiedzieć na temat prętów walcowanych?

Metoda obróbki, która wpływa na właściwości metalu

Pręty walcowane kwadratowe wykonywane są za sprawą specjalistycznej obróbki. Zależnie od potrzeb i od firmy, obróbka ta może być przeprowadzana na ciepło, lub też na zimno. Jak nietrudno się domyślić, metoda obróbki na ciepło polega na poddaniu pręta wysokiej temperaturze. Proces przebiega bardzo podobnie w przypadku metody na zimno, lecz tam operuje się materiałem dopiero po jego schłodzeniu. Obydwa procesy mają jednakże jedno zadanie. Muszą wpływać na nanostrukturę pręta, co w efekcie nadaje mu właściwości elastyczne.

Jak elastyczność wpływa na pręt stalowy?

Walcowania używa się wówczas, gdy firma potrzebuje prętów o większej elastyczności. Często mówi się o tym, że pręt poddany walcowaniu zwiększa swoją elastyczność, jednocześnie tracąc na wytrzymałości. Z tym trzeba się liczyć, jednak nie oznacza to, że walcowany pręt od razu się zniszczy. Pręty mogą być wykonywane z różnych gatunków stali. Zawsze należy poinformować producenta prętów walcowanych o tym, do czego produkt ma być użyty w przyszłości. Pomoże to zapobiec nieodpowiednim wyborom i uszkodzeniu produktu podczas dalszej obróbki.

Dobry skład prętów stalowych to podstawa

Składy prętów to firmy, gdzie wykorzystywana jest stal jakościowa producent. Zawsze warto dowiedzieć się jaki gatunek stali został wykorzystany przy konkretnym pręcie. Wiele o tym może powiedzieć specyfikacja techniczna produktu, którą producenci często dołączają.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Okna PVC – czym się kierować przy ich wyborze?

Zewnętrzne elementy domu stanowią jego najlepszą wizytówkę. Często są również zapowiedzią znakomicie urządzonego wnętrza. Liczy się nie tylko kolor elewacji, rodzaj wybranej dachówki, ale również typ stolarki okiennej zastosowanej przez inwestora. Elementów, na które inwestor planujący budowę obiektu powinien zwrócić uwagę, jest wiele. Zobacz, czym się kierować przy wyborze okien […]
wybor okien

Zobacz również