Czy instalacja fotowoltaiczna na dachu jest lepsza niż na gruncie?

0 0
Read Time1 Minute, 23 Second

fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna na dachu od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Wynika to głównie z faktu, że nie tylko jest bezemisyjna, ale również wpływa na oszczędności wszystkich domowników. Czy jednak dach jest lepszym miejscem na jej umieszczenie, niż grunt? Fachowcy odpowiadają.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu – jakie ma zalety?

Instalacja fotowoltaiczna na dachu to przede wszystkim przestrzeń, która nie zabiera miejsca na gruncie. Czasami działka właścicieli jest na tyle mała, że nie można zamontować tam paneli, które mimo stereotypów, wcale nie są tak niewielkie.

Falownik hybrydowy może również lepiej działać na dachu, ponieważ wysokość gwarantuje lepszy dostęp do słońca. Nie przeszkadzają wtedy inne budynki, płot, kwiaty lub drzewa. W tym dach jest zdecydowanie lepszy od gruntu.

Można również podkreślić, że na dachu zmieści się o wiele więcej paneli, niż na samym gruncie. Panele można zamontować nie tylko na domu, ale również garażu lub każdym innym budynku gospodarczym. Warto wziąć to pod uwagę, aby generować jeszcze więcej prądu.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu – jak się ją montuje?

Taką instalację fotowoltaiczną montuje się za pomocą specjalnych stelaży. To właśnie dzięki nim można nie tylko zapewnić systemowi stabilność i wytrzymałość podczas wiatrów, ale również można regulować nachylenie paneli sprawiając, że lepiej przechwytują słońce.

Montaż wymaga odpowiedniego zabezpieczenia alpinistycznego w postaci lin oraz specjalnych butów. Wymaga się również drabiny lub specjalnego podnośnika. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i zależy na przykład od rodzaju dachu oraz wysokości budynku.

Montaż zawsze jest przeprowadzany przez fachowców, którzy przeszli odpowiednie szkolenie w tym zakresie. Dzięki nim właściciele mogą mieć pewność, że energia będzie wytwarzana szybko oraz całkowicie bezproblemowo przez następne kilka lub kilkanaście lat.

Instalacja fotowoltaiczna z pewnością jest lepsza na dachu, ponieważ skuteczniej działa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Jakimi cechami wyróżniają się nagrobki granitowe?

Nagrobki granitowe są bardzo ważną pamiątką po każdym zmarłym. To właśnie dzięki nim można również udekorować miejsce spoczynku konkretnej osoby. Jakimi echami wyróżniają się takie nagrobki? Eksperci odpowiadają.
nagrobek