USG ciąży – jak wybrać dobrego lekarza?

0 0
Read Time1 Minute, 33 Second

Zajście w ciąże to marzenie wielu kobiet i bardzo radosna dla nich sytuacja. Aby jednak mieć pewność, że dziecko urodzi się zdrowe to potrzebne są regularne badania, które pozwolą się upewnić, że zarówno kobieta, jak i płód jest w dobrym zdrowiu. Jak więc znaleźć dobrego lekarza ginekologa wykonującego USG ciąży i inne konieczne badania?

Gdzie szukać lekarzy wykonujących USG ciąży?

W wypadku ciąży najprościej będzie zapytać się kobiet, które mają już ją za sobą z usług jakiego lekarza wykonującego USG ciąży w Pruszkowie one korzystały. Doświadczenie kobiety, które jest już matką jest nieocenione i może naprawdę pomóc w wyborze odpowiedniego specjalisty, który nie tylko wykona USG ciąży, ale też będzie w stanie poprowadzić ciąże.

Znalezienie dobrego specjalisty wykonującego badania ginekologiczne w Pruszkowie jest o tyle ważne, że USG to zaledwie jedno z wielu badań, które są wykonywane gdy kobieta jest w ciąży. Jest ich naprawdę mnóstwo i wszystkie mają na celu upewnienie się, że zarówno ciężarna kobieta jak i płód jest zdrowy i nic im nie zagraża.

Kiedy wykonywane jest USG ciąży?

Badanie jakim jest USG ciąży zazwyczaj jest wykonywane około sześciokrotnie. Pierwsze ma miejsce, gdy pacjentka uda się do gabinetu by sprawdzić czy faktycznie jest w ciąży. Drugie ma miejsce pomiędzy 11, a 14 tygodniem ciąży, trzecie jest przeprowadzane pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży, czwarte pomiędzy 28 a 32 tygodniem, piąte przy okazji 36 lub 37 tygodnia ciąży, a ostatnie ma miejsce w terminie porodu.

Jaki przebieg ma USG ciąży?

USG ciąży wykonywane jest na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy zakłada wykorzystanie sondy dopochwowej i jest on używany przede wszystkim podczas pierwszego USG danej ciąży. Dzięki tej metodzie jest możliwe ocenienie wieku ciąży, tego czy to ciąża pojedyncza czy mnoga oraz to czy jajo prawidłowo się zagnieździło. Zazwyczaj używa się jednak metody w której USG wykonuje się przez powłoki brzuszne. Ostateczna decyzja zawsze należy jednak do lekarza wykonującego badanie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Oświetlenie ogrodu – jak wkomponować je w aranżację przestrzeni przydomowej?

Ogrody bardzo często są tworzone w okolicy domu dlatego podczas projektowania oświetlenia ogrodu bardzo często należy wziąć też pod uwagę to w jaki sposób zaaranżowana została przestrzeń przydomowa. Jak więc odpowiednio wkomponować oświetleniu ogrodu w przestrzeń obok domu?
oswietlenie ogrodu