HolEP – na czym polega ta metoda leczenia zmian prostaty?

0 0
Read Time1 Minute, 24 Second

laserowa operacja prostaty

Choroby prostaty nie należą do przyjemnych i wiążą się silnie z męskim okresem przekwitania – andropauzą. Właśnie w tym wieku nasilają się zmiany hormonalne, często wywołujące dolegliwości ze strony gruczołu krokowego. Chorobę można wykryć wcześnie zwracając uwagę na objawy oraz odwiedzając lekarza urologa.

Urolog a choroby prostaty

W wielu przypadkach problemy z prostatą związane są z poważnym stanem – nowotworem tego narządu. Im wcześniej wykryje się raka, tym łatwiej jest go wyleczyć. Dlatego warto często się badać. Obecne możliwości medycyny, na przykład metoda HolEP, pozwalają skutecznie walczyć z nowotworem prostaty.

Metoda HolEP jest podstawowym sposobem korekcji przerostu prostaty spowodowanej różnymi czynnikami, w tym procesem nowotworowym. Leczenie prostaty w Tychach polegające na wykorzystaniu lasera zapewnia szybkie i trwałe rezultaty.

Leczenie raka prostaty i innych dolegliwości

Enukleacja prostaty, czyli właśnie wprowadzenie w życie metody HolEP, nie wiąże się z dużym ryzykiem i może być stosowana u pacjentów w różnym wieku. Podjęte odpowiednio wcześnie laserowe leczenie prostaty w Bielsko-Białej umożliwia złagodzenie skutków wielu chorób i zatrzymanie ich postępu.

Podczas zabiegu pacjenci pozostają przytomni. Podaje się znieczulenie częściowe w celu zniesienia dolegliwości bólowych. Laserowe leczenie prostaty w Tychach wymaga oczywiście pobytu w szpitalu, ale nie jest to długi pobyt. Części gruczołu wykrajane są za pomocą lasera i usuwane przez cewkę moczową.

Czy laserowa operacja prostaty jest skuteczna?

Po przeprowadzeniu operacji za pomocą metody HolEP można zauważyć częściowe lub całkowite wygaśnięcie dolegliwości. Leczenie prostaty w Tychach nie musi trwać przez długi czas, bo enukleacja wykonywana jest podczas pojedynczego zabiegu. W przypadku zaawansowanego nowotworu zdarza się, że jest już za późno (przerzuty).

Podsumowując, zmiany dotyczące gruczołu krokowego (prostaty) mogą mieć charakter złośliwy bądź nie. Niezależnie od tego wymagają podjęcia leczenia, które prawdopodobnie skończy się enukleacją.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Gadżety firmowe na zimę – co warto wybrać?

Zima to doskonały okres, aby zaprezentować klientom i kontrahentom nowe gadżety reklamowe i promować firmę w rytm pór roku. Jakie upominki firmowe najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy nastają chłody?
firmowe gadzety

Zobacz również