Wazektomia bez skalpela – o czym mowa w praktyce?

0 0
Read Time1 Minute, 25 Second

wazektomia

Wazektomia to zabieg, który wykonuje się bez użycia skalpela. Zajmują się nim androlodzy, którzy przeprowadzają także takie zabiegi jak leczenie erekcji falą uderzeniową, usunięcie żylaków powrózka nasiennego czy operacje stulejki. Jak wazektomia wygląda w praktyce i czy jest bezpieczna?

Wazektomia – jaki jest cel zabiegu?

Zabieg wazektomii ma na celu blokadę dopływu męskich komórek rozrodczych do ejakulatu. Polega na przecięciu nasieniowodów, dzięki czemu plemniki nie trafiają do nasienia mężczyzny, a co za tym idzie – nie ma możliwości zapłodnienia.

Tę metodę antykoncepcji męskiej można wykonać m.in. w tych samych gabinetach, w których wykonuje się obrzezanie w Krakowie, Warszawie czy którymkolwiek dużym mieście. Trzeba wybrać sprawdzonego androloga, ponieważ zabieg dotyczy nie tylko płodności, ale i układu płciowego danej osoby. To ważne, aby pacjent miał pewność, że oddaje się w ręce profesjonalisty.

Jak wykonuje się wazektomię bez skalpela?

Wazektomia bez skalpela trwa zaledwie kilkanaście minut. Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie znieczulenia miejscowego na mosznie. Następnie lekarz korzysta ze specjalnego przyrządu, którym przebija się przez skórę i chwyta nasieniowód. W kolejnym kroku przecina go, odcinając jednocześnie dopływ plemników do spermy.

Na koniec nie musi nawet zszywać skóry pacjenta, ponieważ nacięcie jest bardzo małe. Po zabiegu daje mężczyźnie wszelkie wskazówki dotyczące tego, jak ma dbać o siebie przez najbliższy czas. Wymagania nie są skomplikowane, ponieważ sam zabieg jest mało inwazyjny.

Czy wazektomia jest bezpieczna dla pacjenta?

Wazektomia jest jak najbardziej bezpieczna dla pacjenta. Z tego też powodu cieszy się ogromną popularnością np. w USA. Po zabiegu mężczyzna może od razu pojechać do domu. Musi na siebie uważać, ale zabieg nie wyklucza go z normalnego funkcjonowania. Do stosunków seksualnych można wrócić po około tygodniu.

Wazektomia to szybki i bezpieczny sposób na męską antykoncepcję. Dzięki wykonywaniu bez skalpela rekonwalescencja trwa bardzo krótko.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Organiczna pasta z oliwy z oliwek - poznaj jej właściwości

Oliwa z oliwek ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości. W kuchni śródziemnomorskiej jest ceniona za swój smak i aromat. Jest bogata w składniki i minerały korzystnie wpływające na zdrowie. W kuchni stosowana jest zarówno w formie płynnej, jak i w formie past. Czy warto spożywać pasty z oliwy z oliwek?
oliwa z oliwek