Po czym rozpoznasz dobrego psychologa dziecięcego?

redakcja serwisu
0 0
Read Time1 Minute, 42 Second

psycholog dzieciecy

Wizyta u psychologa dziecięcego może być niekiedy niezbędna, by pomóc dziecku w rozwiązaniu jego problemów psychicznych. Po czym można rozpoznać specjalistę w zakresie psychologii dziecięcej?

Czym zajmują się psychologowie dziecięcy?

Psycholog dziecięcy skoncentrowany jest w swojej działalności na prowadzeniu pomocy psychologicznej skierowanej do dzieci. U nich również mogą pojawiać się problemy psychiczne, które wymagają odpowiedniego leczenia.

W swojej praktyce psycholog dziecięcy skupia się przede wszystkim na prowadzeniu diagnostyki problemów psychicznych u dzieci, a także może on prowadzić terapię psychologiczną, gdy posiada odpowiednie uprawnienia. Także psycholodzy wykonują różne testy psychologiczne pomocne w diagnozowaniu zaburzeń.

W razie potrzeby psycholog może także skierować dziecko do innego specjalisty, na przykład do psychiatry, endokrynologa.

Jak wybrać psychologa dziecięcego?

Wielu rodziców, którym zalecono wizytę u psychologa z dzieciakiem, zastanawia się, czym powinien wyróżniać się dobry psycholog dziecięcy i jak go wybrać.

Psychologowie dziecięcy pracują obecnie w wielu ośrodkach, między innymi w ośrodkach działających na NFZ oraz prywatnych. Można zatem skorzystać z nich w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego, natomiast bardzo często czas oczekiwania na wizytę jest w tym przypadku dość długi. Krótszy czas oczekiwania na konsultację zapewniają psychologowie prywatni.

Gdy poszukiwany jest dobry psycholog dziecięcy, w takim przypadku warto uwzględnić poniższe kwestie:

  • doświadczenie psychologa – jeśli pracuje on w swojej branży już od dłuższego czas, w takim przypadku może często zapewnić lepszą pomoc
  • opinie na temat psychologa – takie opinie można bardzo łatwo znaleźć w internecie, dlatego przed umówieniem się do specjalisty warto je sprawdzić
  • dostępność wizyt u psychologa – warto zobaczyć, kiedy można umówić się na wizytę i w jakich godzinach przyjmuje psycholog, by nie kolidowało to z pracą oraz ze szkołą
  • podejście psychologa do dziecka – można ocenić je po pierwszej wizycie, dlatego należy zwrócić na nie uwagę, ponieważ współpraca z psychologiem może trwać dość długi
  • ceny usług psychologa – warto także uwzględnić koszty związane z kosztami wizyt psychologicznych w przypadku korzystanie z pomocy psychologa prywatnego

Uwzględniając te czynniki, można wybrać dobrego psychologa dziecięcego, który posiada duże doświadczenie w dziedzinie psychologii dziecięcej oraz będzie mógł zaoferować kompleksową pomoc w zakresie różnych zaburzeń i problemów psychicznych występujących u najmłodszych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Jakie bluzki damskie dla puszystych modelują sylwetkę?

Dobranie odpowiedniej bluzki damskiej w większym rozmiarze powoduje wymodelowanie sylwetki i może wyszczuplić ją i nadać atrakcyjny wygląd. Jakie fasony dają taką możliwość? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów!
bluzki plus size