Majonez bez jajek i mleka – dlaczego jest niezastąpiony w kuchni?

0 0
Read Time1 Minute, 28 Second

Majonez to jeden z najpopularniejszych sosów w polskich kuchniach, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie gotowania i przyrządzania różnych sałatek, sosów, czy nawet kanapek, które często są smarowane majonezem. Niektóre osoby nie mogą sobie jednak pozwolić na tradycyjny majonez. Ciekawą alternatywą jest majonez bez jajek i mleka. W jakim miejscu go kupić?

W jakim miejscu kupić majonez bez jajek i mleka?

Gdy przejdziemy na dietę wegańską warto poszukać alternatyw swoich ulubionych produktów. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład majonez bez jajek i mleka. Dostępny jest między innymi w internecie. Oferuje go naprawę wiele sklepów z żywnością wegańską lub w pełni naturalną i wystarczy jedynie ich chwilę poszukać.

Oferowany pod marką Cremajo majonez wegański można również zakupić w kilku sklepach stacjonarnych. Mowa tu między innymi o bardzo popularnych sieciach francuskich hipermarketów takich jak Auchan oraz Carrefour. W swojej ofercie majonez wegański posiadają również niektóre sklepy z sieci Spar oraz Leclerc Polska.

Dlaczego majonez bez jajek i mleka jest niezastąpiony w kuchni?

Przede wszystkim majonez bez jajek i mleka to w pełni funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnego majonezu. Jego wybór nie oznacza, iż musimy pożegnać się ze smakiem czy też konsystencją tradycyjnego majonezu. Majonez wegański Cremajo smakuje bowiem praktycznie tak samo jak jego tradycyjna wersja a do tego ma obniżoną zawartość tłuszczu, co sprawia, iż znacznie lepiej sprwadzi się w kuchniach osób na diecie ograniczającej kalorie oraz spożycie tłuszczu.

Ponadto majonez wegański posiada wiele ciekawych odmian smakowych, które pozwalają na óżne eksperymenty kulinarne. Dostępny jest na przykład majonez o smaku czosnkownym. To nie jedyna wersja, gdyż pod marką Cremajo oferowane są także majonezy o smaku chilli, hot chilli, a także o smaku curry. Wszystkie majonezy dostępne są w różnych wielkościach opakowań, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet lokale gastronomiczne z żywnością wegańską.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Jak dopasować pasek ozdobny damski?

Pasek to niezwykle istotny dodatek używany w wypadku wielu spodni. Oprócz tego, że ma on oczywiście funkję praktyczną, gdyż sprawia, iż spodnie nie spadają nam niżej, niż byśmy tego chcieli, to pełni też ważną funkcję ozdobną. Jak odpowiednio dopasować pasek ozdobny damski i gdzie można takowy kupić?
pasek damski

Zobacz również