Auto detailing – jakie usługi obejmuje?

0 0
Read Time1 Minute, 27 Second

detalingW ostatnich latach na popularności dość wyraźnie zyskuje auto detailing. Z tego typu usługi korzystają przede wszystkim właściciele droższych pojazdów, które zaliczamy do segmentu premium, lecz tak naprawdę skorzystać z niego mogą wszyscy, którym zależy na tym, by samochód był nieskazitelnie czysty. Czym jednak dokładnie jest auto detailing i jakie usługi on obejmuje?

Kto oferuje auto detailing?

Usługa taka jak auto detailing w Krakowie jest tak rozbudowana, że składa się tak naprawdę z wielu przeróżnych usług, które składają się w długi, czasochłonny i skomplikowany proces. Tego typu usługę oferują firmy specjalizujące się w car detailingu, które są czymś znacznie więcej niż tylko myjniami, które występowały w przeszłości i działają do dziś.

Jakie usługi wchodzą w skład auto detailingu?

Najbardziej podstawowa usługa, która wchodzi w skład auto detailingu to oczywiście mycie samochodu. Nie jest to jednak zwykłe mycie, jak na myjni automatycznej. Mowa tu o dokładnym umyciu wszelkich zabrudzeń z karoserii. Mycie wraz z czyszczeniem karoserii czasem jednak nie daje efektu, którego pożądamy. Wtedy wykonuje się dokładne, kilkuetapowe czyszczenie. Na star stosuje się mycie wstępne, podczas którego preparaty chemiczne usuwają luźne osady.

Po myciu wstępnym lakieru pora na jego wypolerowanie. Nie mowa tu jednak o tym, by on błyszczał, a faktycznym wypolerowaniu lakieru, poprzez jego obróbkę mechaniczną tak, by usunąć z lakieru wszelkie wżery, które powstały w wyniku oksydacji, czy też usunięcie zarysowań oraz plam. Na sam koniec pora na woskowanie.

Woskowanie polega na zabezpieczeniu powłoki lakierniczej przed czynnikami zewnętrznymi. W tym celu stosowane są przeróżne woski, żywice, silikony i polimery. Tworzą one warstwę ochronną na powierzchni lakieru, dzięki której z auta bardzo szybko spływa woda, czy też zabrudzenia nie osiadają bezpośrednio na lakierze. Inne usługi wchodzące w skład auto detailingu dotyczą również dokładnego odkurzania, prania czy też innego rodzaju czyszczenia wnętrza.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Profesjonalny przewóz osób - czyli jaki?

Profesjonalny przewóz osób to usługa, która zdecydowanie poszukiwana jest przez klientów. To właśnie dzięki niej można się przetransportować w celu na przykład zawodowym. Czym powinien wyróżniać się taki przewóz? Specjaliści wyjaśniają.
przewoz osob

Zobacz również