Przy jakich schorzeniach stosowana jest fala uderzeniowa?

redakcja serwisu
0 0
Read Time1 Minute, 20 Second

rehabilitacja fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest zabiegiem z zakresu fizykoterapii, który wykorzystywany jest w leczenie przewlekłego bólu. To bardzo skuteczny zabieg, który nie ma skutków ubocznych i w miarę szybko przywraca pacjentowi sprawność narządu ruchu.

Czym jest i czym charakteryzuje się zabieg z użyciem fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości. Wytwarzana jest pod wysokim ciśnieniem. Fala przenika przez skórę i działa na źródło bólu. Fala uderzeniowa w Gdyni to zabieg nieinwazyjny i w  pełni bezpieczny dla pacjenta. To nowoczesna metoda rehabilitacji, która pomaga pacjentom rozprawić się z bólem wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych czy kości. 

Podczas zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej, dochodzi do mikrouszkodzeń w miejscu powstania bólu. W wyniku mikrouszkodzeń, włókna kolagenowe w zakończeniach nerwowych są zmuszane do regeneracji. Odbudowując się, zwiększają ilość nowych naczyń krwionośnych i tym samym przyczyniają się do regeneracji zmienionego chorobowo miejsca.

Jakie są wskazania do użycia fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa to zabieg rehabilitacyjny, który stosowany jest w wielu schorzeniach. Jej wskazaniem może być badanie tężyczki w Gdańsku, które wyjdzie nieprawidłowo. Zabieg przeprowadzany jest u pacjentów, którzy odczuwają przewlekły ból w okolicach kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, a także stawu barkowego. To zabieg pomocny w przypadku ostrogi piętowej, łokcia tenisisty czy przy wzmożonym napięciu mięśniowym. Stany zapalne przyczepów mięśniowych oraz powięzi podeszwowej są skutecznie leczone tą metodą. 

Przeciwwskazaniem do skorzystania z tego zabiegu jest ciąża, zaawansowana osteoporoza. Nie powinno się go stosować także u osób po przebytym zawale czy z rozrusznikiem serca. 

Terapia falą uderzeniową jest bezinwazyjna, dlatego ryzyko występowania skutków ubocznych jest minimalne. Zabieg daje dosyć szybkie efekty w postaci zmniejszenia bólu. Ilość zabiegów dobiera jest indywidualnie, według potrzeb pacjenta. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Kancelaria notarialna - jakie oferuje usługi?

Niezależny i bezstronny świadek podpisanych umów i innych dokumentów. Notariusz sporządza i uwierzytelnia dokumenty oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesów prawnych, takich jak dziedziczenie, zakładanie spółek czy sprzedaż nieruchomości. Notariusz ma ważną rolę w zapewnieniu pewności prawnej i bezpieczeństwa transakcji prawniczych.
kancelaria notarialna