Kiedy możesz ogłosić upadłość konsumencką? Sprawdź warunki!

redakcja serwisu
0 0
Read Time1 Minute, 48 Second

upadlosc konsumencka

Upadłość konsumencka jest dla wielu osób najlepszym sposobem, aby pozbyć się długów. Czym dokładnie jest ten rodzaj procesu? Kiedy może być on zastosowany? Gdzie można uzyskać pomoc w zakresie ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka – czym ona jest?

Termin upadłości konsumenckiej jest związany z procesem sądowym służącym do ogłoszenia upadłości osoby prywatnej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Taka upadłość jest obecnie dostępna również w Polsce na mocy przepisów prawa upadłościowego.

Celem upadłości osoby będącej konsumentem jest przede wszystkim jej oddłużenie, czyli pozbycie się jej długów. Oddłużenie to może być połączone również z umorzeniem długów, ich części albo całości, w zależności od tego, w jakiej sytuacji znajduje się dana osoba.

Kiedy możliwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Warunki dotyczące ogłoszenia upadłości konsumenckiej są zawarte w przepisach prawa i dokładnie wskazują one, kiedy jest możliwe zastosowanie tego typu procedury.

W przypadku upadłości konsumenckiej zastosowanie mają poniższe warunki:

  • Status konsumenta

Przede wszystkim osoba, która ma ogłosić upadłość konsumencką, musi posiadać status konsumenta. Oznacza to, że musi być ona osobą fizyczną, nieprowadzącą firmy – działalności gospodarczej, a także nie może ona być wspólnikiem w spółce. Zatem osoba mająca działalność nie może skorzystać z procesu upadłości konsumenckiej.

  • Niewypłacalność

Drugim kluczowym warunkiem jest bycie osobą niewypłacalną, co oznacza, że ma się poważne trudności z regulowaniem swoich zobowiązań finansowych. W przypadku upadłości konsumenckiej niewypłacalność ta powinna trwać co najmniej 3 miesiące.

Gdzie można otrzymać pomoc w zakresie ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Samodzielne ogłoszenie upadłości może być bardzo wymagające dla osoby, która w tym zakresie nie ma żadnego dużego doświadczenia. Warto więc pomyśleć w takim przypadku o uzyskaniu fachowej pomocy.

Wsparcie związane z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej jest przede wszystkim prowadzone przez kancelarie prawne, które skupione są na pomocy osobom w trudnej sytuacji finansowej. Zatrudniają one prawników posiadających duże doświadczenie w tej dziedzinie, którzy mogą odpowiedzieć na wszystkie pytania klientów i pomóc im w rozwiązaniu ich sprawy, by skutecznie się oddłużyć i rozpocząć swoje życie na nowo.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawników posiadających doświadczenie w prawie upadłościowym – upadłość konsumencka Katowice – skontaktuj się już teraz ze specjalistami, aby dowiedzieć się więcej!

 

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.
ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa
Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

W jakich miejscach używane są podjazdy dla niepełnosprawnych?

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych są montowane w różnych lokalizacjach, aby zapewnić dostępność dla osób korzystających z wózków inwalidzkich oraz innych przyrządów pomocnych w poruszaniu się. Gdzie najczęściej stosowane są tego typu podjazdy?
podjazd dla niepelnosprawnych

Zobacz również