Obróbka metali – o czym mowa w praktyce?

0 0
Read Time1 Minute, 17 Second

spawanieObróbka metali polega na zastosowaniu złożonych procesów w celu uzyskania pożądanych właściwości materiałów z metali nieszlachetnych – a to w dużej mierze zależy od doświadczenia i umiejętności ślusarza. Jest to szeroka dziedzina o dużej różnorodności. Prawie wszystko, co jest wykonane z metalu, wymaga zastosowania jakiegoś procesu obróbki.

Na czym polega obróbka metali?

Na czym nieco dokładniej polega cały ten proces? Obróbka metali to proces kształtowania metalu za pomocą różnych narzędzi, takich jak młotki, piły, pilniki i wysoka temperatura. Celem obróbki metalu jest stworzenie części metalowej spełniającej wymagane specyfikacje, takie jak wytrzymałość i masa.

Obróbka metali jest zwykle wykonywana przez mechaników w przemyśle wytwórczym, którzy używają obrabiarek do kształtowania części metalowych, tak działa między innymi obróbka metali w Gdańsku.

Etapy obróbki metalu

Pierwszym etapem obróbki metali jest obróbka zgrubna. Polega ona na cięciu materiału na duże kawałki, zwane półfabrykatami. Następnie półfabrykaty są obrabiane do ostatecznego kształtu i rozmiaru poprzez różne etapy frezowania.

W drugim etapie obróbki metali części są wykańczane przez szlifowanie i polerowanie. Szlifowanie polega na usuwaniu materiału z powierzchni części do momentu uzyskania przez nią właściwych wymiarów. Polerowanie służy do wygładzania wszelkich nierówności na powierzchni części, a także do nadania jej atrakcyjnego wykończenia.

Obróbka metali – co jeszcze warto wiedzieć?

Oczywiście najczęściej wszelkie wspomniane powyżej prace wchodzące w skład procesu obróbki metalu poprzedza zaprojektowanie danego wyrobu metalowego. Sporządza się projekt, który zawiera wymiary i szczegóły elementu, który ma zostać wyprodukowany.

Szukając dobrej firmy, która zajmuje się procesem obróbki metali, warto wybrać taką, która oferuje również takie usługi, jak: cięcie laserem, obróbka krawędziarką czy wszelkie inne usługi spawalnicze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Narożniki z funkcją spania – o czym pamiętać przy wyborze?

Kupując odpowiedni narożnik z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na parę istotnych czynników. O czym powinno się wtedy pamiętać, aby nowo zakupiony mebel wypoczynkowy był komfortowy, stylowy i trwały, a do tego wcale nie kosztował dużo?

Zobacz również