Kredyty frankowe – czy można je anulować?

0 0
Read Time1 Minute, 20 Second

kredytyKredyty we frankach były szczególnie popularne u schyłku lat 90. Przedstawiane przez banki jako rozwiązanie idealne, bo tanie i bezpieczne, w przyszłości okazały się zobowiązaniem wręcz niemożliwym do całkowitej spłaty. Czy istnieje jakiś sposób, który pomoże anulować pożyczkę w obcej walucie?

Kredyty we frankach – odfrankowienie czy stwierdzenie nieważności?

Odfrankowienie i stwierdzenie nieważności umowy kredytowej to tylko dwie metody postępowania, gdy ma się do czynienia z kredytem frankowym. W Warszawie (Śródmieście) funkcjonuje kancelaria adwokacka, która zatrudnia specjalistów umiejących znaleźć wszelkie przesłanki działające na korzyść kredytobiorcy.

Innymi rozwiązaniami w tej sprawie, po które sięgają klienci, gdy anulowanie kredytu nie jest możliwe, są:

  • sporządzenie wniosku o udzielenie zabezpieczenia (co powoduje czasowe wstrzymanie obowiązku spłaty rat);

  • wypracowanie kompromisu pomiędzy bankiem a kredytobiorcą;

  • uświadamianie kredytobiorców o niesłuszności wymagania przez banki zapłaty za korzystanie z kapitału.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klienta jest całkowite stwierdzenie nieważności zawartej umowy kredytowej. To często powoduje sytuację, w której kredytobiorcy spłacający niekorzystne raty przez wiele lat po wygraniu sprawy w sądzie uzyskują zwrot całej nadpłaty.

Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej w np. Warszawie. W centrum miasta łatwo uzyskać dobrą radę od prawnika w tym zakresie.

Kancelaria prawna – czy poradzi sobie z niekorzystną umową?

Kancelarie prawne zatrudniają specjalistów, którzy walczą w procesach sądowych z bankami od wielu lat. To profesjonaliści, których doświadczenie pozwala stworzyć najkorzystniejszą linię obrony dla klientów. Co więcej, na korzyść kredytobiorcy działają liczne niedociągnięcia ze strony kredytodawcy, takie jak np.:

  • niewystarczające wytłumaczenie ryzyka;

  • niezrozumienie warunków umowy przez klienta;

  • stosowanie klauzul niedozwolonych.

Poza tym wiele osób korzysta z pomocy frankowiczom. W Warszawie Śródmieściu zatrudnienie dobrego prawnika to najprostszy sposób na wygraną i odzyskanie swoich pieniędzy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Jak zorganizować pogrzeb z kremacją?

Pogrzeb z kremacją to w naszym kraju coraz częstszy widok, lecz nadal wiele osób nie wie, jak wygląda jego organizacja. Jak to więc wygląda?
kremacja ciala

Zobacz również