Producent pasz dla trzody chlewnej – jak wybrać najlepszego?

0 0
Read Time1 Minute, 26 Second

trzoda chlewna

Aby zapewnić trzodzie jak najlepszy rozwój i czerpać ze zwierząt jak największe korzyści, warto dobrać paszę pod konkretny typ hodowli i zadbać o wzbogacenie jej o konkretne mieszanki. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią paszę?

Producent pasz dla trzody chlewnej – czym kierować się przy wyborze?

Producent pasz dla trzody chlewnej zazwyczaj posiada w ofercie mieszanki takie jak: koncentrat dla prosiąt, pasza dla tuczników i loch oraz premiksy, które uzupełniają dietę w niezbędne składniki mineralne dla osiągnięcia właściwych wartości odżywczych w diecie zwierząt.

Wybór paszy jest uwarunkowany tym, do czego ma zostać przeznaczona trzoda chlewna. Z tego względu jedne z nich będą głównie tuczące, w przypadku zwierząt hodowanych na mięsa, a inne wzbogacone o składniki mineralne, dzięki którym np. krowa w laktacji będzie bardziej wydajna.

Wybierając np. pasze dla knurów, warto dobierać ją w taki sposób, aby mogła zaspokajać wszystkie podstawowe potrzeby zwierząt. To od ich zdrowia zależy, jak dobre będą powstające z nich produkty.

Z tego względu włączenie do diety trzody chlewnej premiksu dla cieląt i innych jej odmian spowoduje, że okazy będą zdrowsze, bardziej wydajne, a także zostanie ograniczona śmiertelność w hodowli.

Pasza dla knurów, pasza dla loch, premiksy dla trzody – co wybrać?

Żywienie trzody chlewnej opiera się na karmieniu zwierząt odpowiednią paszą, która jest wzbogacona o odpowiednie odżywki jak np. koncentrat dla loch. Hodowcy bez problemu znajdą te artykuły w asortymencie Danpasz Pablo – producenta pasz i koncentratów.

Wśród produktów dostępne są także artykuły do karmienia drobiu oraz bydła. Pasza dla krów mlecznych od tego producenta charakteryzuje się wysokim odsetkiem energetycznym i wartości odżywczych, a wzbogacenie pokarmu o koncentrat dla krów mlecznych pozwala na utrzymanie organizmu zwierzęcia w dobrej kondycji. Dzięki temu też cielęta mają szanse na karmienie ich pokarmem wzbogaconym dla jak najlepszego rozwoju.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Stacja uzdatniania wody do picia – jak wybrać najlepszą?

Kanalizacja miejska dociera do coraz większej ilości gospodarstw domowych, a mimo to w niektórych przypadkach zainstalowanie własnej oczyszczalni wciąż bywa jedynym i najskuteczniejszym rozwiązaniem. Ponadto wiele osób wybiera samodzielne uzdatnianie wody ze względu na płynące z tego korzyści, które nie zawsze zapewnia sieć wodociągowa.
woda do picia

Zobacz również