Druk solwentowy – o czym mowa w praktyce?

0 0
Read Time1 Minute, 20 Second

drukarnia

Techniki drukarskie stale ewoluują. Są ulepszane, pojawiają się nowe rozwiązania, pozwalające na jeszcze trwalszy druk. Dzięki temu powłoki drukarskie zyskują zupełnie nowe właściwości. Jedną z nowszych technik, jest druk solwentowy. Na czym polega? Gdzie można zastosować tego typu druk? 

Czym jest druk solwentowy?

W tradycyjnym druku offsetowym czy cyfrowym, wykorzystywana jest farba drukarska na bazie wody. Tego typu druki wykorzystywane są podczas druku na papierze czy tekturze. Druk solwentowy w Gorzowie Wielkopolskim wykorzystuje barwniki, które są przygotowane na bazie rozpuszczalników organicznych. Dzięki temu możliwe jest tworzenie trwałych nadruków. Druk solwentowy wykorzystuje się na materiałach, które zawierają PCV czy innych tworzywach sztucznych, które nie przyjmują zwykłych wodnych farb drukarskich. Jest to nowa technologia druku, pozwalająca na drukowanie grafik na materiałach, na których do tej pory nie było to możliwe. Dzięki temu branża reklamy wizualnej mogła się znacząco zmienić.

Gdzie można zastosować druk solwentowy?

Dzięki zastosowaniu techniki druku solwentowego, możliwe jest pokrycie farbą materiałów, zawierających polichlorek winylu. Pozwala to na wielkoformatowe wydruki okolicznościowe w Gorzowie Wielkopolskim. Ta technika druku pozwala na produkcję wielkoformatowych nośników reklamy zewnętrznej. Mogą to być billboardy, szyldy, pylony czy plandeki samochodowe. Folie do oklejania szyb cyz pojazdów również są drukowane w technice solwentowej. Materiał PCV jest odporny na działanie warunków zewnętrznych, dlatego też idealnie sprawdza się jako nośnik reklamowy. Druk solwentowy umożliwia pokrycie materiału wykonanego przy użyciu PCV atrakcyjnym wizualnie przekazem reklamowym, informacyjnym czy artystycznym. Tak przygotowane wydruki mogą być zamieszczane na zewnątrz, niezależnie od pogody, gdyż tego rodzaju druk jest bardzo trwały i oporny na działanie czynników zewnętrznych. Solwent może utrzymywać się nawet do 7 lat. Wpływa to na obniżenie kosztów zewnętrznej reklamy wizualnej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Wycieraczka na buty - jak wybrać najlepszą?

Wybierając elementy wyposażenia domu, warto wziąć pod uwagę takie przedmioty jak wycieraczka na buty. Ta na pozór nieistotna konstrukcja spełnia wiele ról w mieszkaniu. W jaki sposób wybrać najlepszą? Eksperci odpowiadają.

Zobacz również