Korki pneumatyczne to ciekawe sprzęty, które można wykorzystać w wielu różnorodnych miejscach. Dzięki nim wiele konstrukcji można będzie sprawdzić pod wieloma kątami. Jakie są ich przykłady? Fachowcy informują.
Korki pneumatyczne – czym są?
Korki pneumatyczne to konstrukcje, które umieszcza się w rurach o średnicy od 25 do 2000 milimetrów. Napręża się je na przykład za pomocą sprężonego powietrza tak, aby uzyskać docelową wielkość, która szczelnie pokryje każdy rurociąg.
HMB Handel Maszynami Budowlanymi posiada właśnie takie sprzęty. Są one praktyczne, ponieważ doskonale pasują nawet do chropowatej oraz nierównej powierzchni rury. Dzięki temu zachowują odpowiednią szczelność nawet w środkowych partiach rurociągu.
Korki są praktyczne, ponieważ występują w wielu różnorodnych wariantach wielkościowych. W zależności od rury można dobrać odpowiedni sprzęt, dzięki któremu uzyska się jak najlepsze efekty.
Korki pneumatyczne – gdzie można ich użyć?
Korki pneumatyczne używa się między innymi podczas napraw rurociągu. Są w stanie zatrzymać przepływ cieczy w miejscach, które pozbawione są zaworów lub zostały one uszkodzone. Korki są szczelne oraz wytrzymują nawet duże ciśnienie wewnątrz konstrukcji.
Dodatkowo takie korki mogą sprawdzić się również w środowiskach, w których występują substancje chemiczne. Będą to ścieki oraz inne zanieczyszczenia. Systemy kanalizacyjne, podobnie jak wodociągowe mogą ulegać awariom i nie tylko.
Korki można również zastosować w przypadku przeprowadzania prób szczelności konstrukcji rurociągowej. Sprawdza się wówczas jakość łączeń, które są podstawą do tego, aby wodociąg nie generował strat oraz nie był podatny na rozszczelnienie.
Korki pneumatyczne zazwyczaj wykorzystywane są w kanalizacji. W ten sposób można przeprowadzić wiele prac naprawczych oraz kontrolnych w kierunku zachowania odpowiedniej szczelności. Jest to ważne, aby uniknąć wielkich i niebezpiecznych strat.