Masaż tajski – o czym mowa w praktyce?

0 0
Read Time1 Minute, 28 Second

masaz tajski

Masaż tajski to jeden z najsławniejszych typów masażu na świecie. Na czym jednak się on tak naprawdę opiera i jak działa na nasze ciało oraz umysł?

Czym dokładnie jest masaż tajski?

Wszelkiego rodzaju masaże potrafią nieść za sobą parę ciekawych konsekwencji. W większości przypadków masaż ma być metodą relaksu, dzięki której będziemy w stanie się naprawdę mocno odprężyć i odstresować. Istnieją jednak formy takiego zabiegu, które są w stanie naprawdę nas wymęczyć, niosąc jednak ze sobą wyjątkową skuteczność. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć na przykład sławny masaż tajski Warszawa Ursus. Sztuka wykonywania tego typu masażu sięga już ponad 7000 lat, a najistotniejszą różnica, która sprawia, że masaż tajski naprawdę jest wyjątkowy, to fakt, że jest do niego zaangażowane całe ciało. Pacjent wcale nie leży biernie na stole, a wszystkie działania wymagają od niego aktywności i czasem również nagimnastykowania się. Wszystko po to, by pobudzić kanały energetyczne naszego ciała.

Zalety masażu tajskiego

Masaż tajski, wykonywany na przykład w takich miejscach, jak Azja Spa. Orient massage., to wyjątkowe doświadczenie, które niesie ze sobą wiele naukowo potwierdzonych zalet. Przede wszystkim za pomocą masażu tajskiego możliwe jest obniżenie poziomu hormonów odpowiedzialnych za stres, a czasem nawet i leczenie ciągle nawracających migren. Masaż tajski u niektórych badanych poprawia również nie tylko parametry fizyczne, ale i psychiczne. Wracając jednak do ciała, masaż tajski ma potwierdzoną skuteczność w walce z bólem pleców i problemami z zakresem ruchu. Stosowane z przy nim olejki eteryczne mogą działać pozytywnie na nasz układ odpornościowy, a sam zabieg świetnie spisuje się chociażby w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy w leczeniu skutków udaru mózgu. Jeżeli więc tylko nie znajdujemy się w grupie, w której to korzystanie z masażu tajskiego jest niewskazane (a tak lista wcale nie jest krótka), zdecydowanie warto jest skorzystać z tego typu zabiegu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Relingi kuchenne vintage – w czym tkwi ich fenomen?

Kuchnia to pomieszczenie, którego zaprojektowanie oraz wykończenie to naprawdę trudne zadanie, gdyż należy przy tym pamiętać o tym, by korzystanie z kuchni było jak najprzyjemniejsze i trzeba myśleć o praktyczności danych rozwiązań. Jednym ze sposobów na zwiększenie komfortu pracy w kuchni jest użycie relingów kuchennych vintage. Na czym polega ich […]
reling

Zobacz również