Na co zwrócić uwagę przy wyborze szalunków ściennych?

0 0
Read Time1 Minute, 42 Second

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, na którego powodzenie składa się kilka najważniejszych czynników. Jednym z nich jest dobór odpowiednich narzędzi pozwalających zachować optymalną płynność prac budowlanych, a co najważniejsze, osiągnąć najwyższy poziom stabilności budynku. W tym celu warto zainwestować w szalunki ścienne, które okazują się nieocenione przy wznoszeniu konstrukcji betonowych czy żelbetonowych. Zatem na co zwrócić przy wyborze szalunków ściennych?

Szalunki ścienne a skala inwestycji

Aby szalunki ścienne mogły w pełni spełnić swoje podstawowe zadanie, powinny dobrane zgodnie z ich docelowym przeznaczeniem. Szalunki ścienne lekkie będą odpowiednim rozwiązaniem przy budowie małych czy średnich budynków, natomiast w obliczu realizacji znacznie większych projektów architektonicznych należy wybrać szalunki o innych parametrach technicznych, z naciskiem na większą nośność konstrukcji. Decydując się na szalunki systemowe w pierwszej kolejności należy przeprowadzić dokładną analizę realizowanej inwestycji i dokonać wyboru według przyjętych kryteriów technicznych.

Szalunek ścienny a wytrzymałość konstrukcji

Każdy inwestor oczekuje od szalunków najwyższej jakości wykonania, która przełoży się na trwałość konstrukcji oraz jej stabilność i łatwość w obsłudze. Wybierając szalunki ścienne warto bliżej przyjrzeć się materiałom, które zostały wykorzystane do ich produkcji. Dobrą renomą cieszą się szalunki systemowe ze stali ocynkowanej, które charakteryzują się długą żywotnością oraz niewrażliwością na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Są również wysoce odporne na zniekształcenia czy uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu stanowią narzędzie budowlane wielokrotnego użytku. Przy zakupie lub dzierżawie systemów szalunkowych należy skontrolować ich stan techniczny, poszukując ewentualnych uchybień technicznych czy wad konstrukcyjnych.

Zobacz także: https://webking.com.pl/szalunki-scienne-kupic-czy-wynajac/

Szalunki systemowe a sposób montażu

Szalunki ścienne można podzielić na dwie kategorii ze względu na sposób montażu. Na rynku dostępne są szalunki ścienne montowane ręcznie oraz szalunki montowane za pomocą dźwigu. Pierwsze rozwiązanie najczęściej stosowane jest w przypadku mniejszych inwestycji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takim przypadku zastosować szalunki instalowane przy pomocy ciężkiego sprzętu. Grunt to wybrać odpowiednie szalunki systemowe zgodnie ze specyfiką i zakresem prowadzonych prac budowlanych. W razie potrzeby warto zwrócić się pomoc do fachowców z firmy budowlanej, u której zaopatrujemy się w szalunki ścienne – specjaliści nie powinni mieć większych trudności w doborze optymalnego rozwiązania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Na co zwrócić uwagę przy wyborze szalunków ściennych?

Dodaj komentarz

Next Post

Cięcie blachy laserem. Czy naprawdę jest takie opłacalne?

Dużo firm coraz częściej, przy różnego rodzaju zleceniach korzysta z możliwości, jakie daje cięcie laserowe. Jest ono wykonywane przy pomocy specjalistycznych urządzeń, sterowanych automatyką komputerową. Dzięki laserowi bez żadnego problemu możemy osiągnąć taką formę cięcia, jaką chcemy.
ciecie blachy