Cięcie blachy laserem. Czy naprawdę jest takie opłacalne?

0 0
Read Time1 Minute, 35 Second

Dużo firm coraz częściej, przy różnego rodzaju zleceniach korzysta z możliwości, jakie daje cięcie laserowe. Jest ono wykonywane przy pomocy specjalistycznych urządzeń, sterowanych automatyką komputerową. Dzięki laserowi bez żadnego problemu możemy osiągnąć taką formę cięcia, jaką chcemy.

Coraz więcej maszyn czy urządzeń, elementów, części zamiennych, drobnych komponentów jest wykonywanych na indywidualne zamówienie. Projektowaniem takich rozwiązań zajmują się wyspecjalizowane biura projektowe. Posiadanie wyspecjalizowanej linii produkcyjnej, pakującej, innego rodzaju maszyn od razu narzuca konieczność posiadania części zamiennych, które również trzeba w ten sposób wykonać. Dysponując projektem i wytycznymi dotyczącymi materiału, wymiarów możemy się zgłosić do firmy, która dysponuje sprzętem np. do wycinania laserowego.

Drogi materiał, kluczowa oszczędność

Żadna firma, która zleca wykonanie danej ilości części, komponentów lub innych elementów nie będzie chciała, aby marnować dużą ilość materiału. W przypadku różnego rodzaju blach metoda obróbki powinna być dobrana w taki sposób, aby zminimalizować straty materiałowe, aby bez problemu zwiększyć maksymalne wykorzystanie na przykład jednego arkusza. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie elementy mamy przygotować.

Zobacz także: https://nowosci.net.pl/jak-skutecznie-i-efektownie-wycinac-blachy-bez-straty-materialu/

Niemniej jednak cięcie laserowe jest na tyle dokładne, charakteryzuje się tak dużą precyzją, że nie ma problemu, aby w ramach jednego arkusza otrzymać kilka bądź kilkanaście elementów. To znacząco obniża koszty.

Dobra jakość elementów również wpływa na oszczędność

Przygotowane elementy, do których wykorzystano na przykład cięcie laserowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą jakością wykonania, dokładnością, stabilnością wymiarową, wykorzystaniem blachy, która była wymieniana w projekcie. To wszystko przekłada się na to, że elementy są w pełni funkcjonalne i bez problemu będą mogły długo zachować swoją żywotność.

Żywotność, estetyka, funkcjonalność, odporność na pękanie, warunki, to wszystko sprawia, że również możemy oszczędzać pieniądze, gdyż nie będzie konieczności szybkiego i ponownego zamawiania tych samych elementów.

Dlatego przy wyborze firmy, która wykona cięcie laserowe ważne jest to, aby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną, ale przede wszystkim doświadczeniem wykonawcy i zapleczem technicznym, którym dysponuje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Wysyłaj paczki bez etykiety z aplikacją InPost Mobile!

Nadawanie przesyłek bez etykiety jest już możliwe w aplikacji InPost Mobile – tak, to koniec z drukowaniem i zbędnymi kolejkami. Wprowadzenie nadań do aplikacji pozwala wysyłać paczki szybko, wygodnie i – co najważniejsze – 24/7 i w dowolnym Paczkomacie. To prawdziwy game changer, który przenosi czynność wysyłania przesyłek na zupełnie […]
paczki inpost

Zobacz również