Malowanie ścian – jak zrobić to dobrze?

0 0
Read Time1 Minute, 24 Second

malowanie scian

Malowanie ścian to najpopularniejsza metoda pokrycia powierzchni, którą stosuje się w budynkach różnego rodzaju. Pasuje do domów, mieszkań, sklepów, biur czy szkół. Proces malowania jest prosty, ale warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby efekt był naprawdę dobry. Jak prawidłowo malować ściany?

Malowanie ścian – jak to robić krok po kroku?

Malowanie w Ostrowie Wielkopolskim to jedna z najpopularniejszych usług wykonywanych przez firmy budowlane w mieście. Przed rozpoczęciem nakładania farby należy odpowiednio przygotować podłoże. Ściany muszą być suche, a jeśli znajdują się na nich stare, odpadające tynki, trzeba je oczyścić.

Najlepiej nakładać farbę na równe powierzchnie, więc warto zaszpachlować wszelkie ubytki. Następnie na suchą ścianę trzeba nałożyć grunt, który sprawi, że efekt będzie trwalszy. Gdy podkład wyschnie, można aplikować farbę za pomocą pędzli lub wałków. Najlepiej mieć pod ręką oba przyrządy.

Malowanie ścian – o czym pamiętać?

Przy malowaniu ścian trzeba pamiętać o zabezpieczeniu innych elementów wyposażenia i przestrzeni. Należy okleić taśmą malarską włączniki, kontakty, linie sufitowe czy drzwi. Podłogę najlepiej wyłożyć folią malarską i wzmocnić taśmą. To szczególnie ważne przy remontach gotowych budynków.

Przykładem mogą być remonty poddaszy domów w Ostrowie Wielkopolskim. Przy budynkach w stanie deweloperskim nie trzeba aż tak bardzo uważać na inne elementy. Zwykle maluje się jednak pomieszczenia, w których sporo rzeczy jest już gotowych i ważne jest, aby ich nie uszkodzić.

Malowanie samemu czy przez firmę?

Malowanie można przeprowadzić zarówno samemu, jak i przy pomocy ekipy budowlanej. Wiele zależy od powierzchni, jaka jest do pokrycia. Warto zatrudnić fachowców, jeśli mają być wykonane także inne prace, np. montaż imitacji cegły. W Krotoszynie czy Ostrowie dostępnych jest wielu specjalistów.

Aby malowanie przebiegło pomyślnie, warto wybierać wysokiej jakości farby. Dobre specyfiki pokryją nawet mocne kolory bez konieczności nakładania dużej liczby warstw.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Rodzaje drzwi wewnętrznych do domu

Drzwi wewnętrzne to element wystroju wnętrza, który musi był spójny z całą koncepcją aranżacyjną. Ich wyborowi warto poświęcić trochę więcej czasu. Drzwi wewnętrzne powinny być stylowe, ale jednocześnie praktyczne i trwałe. Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu i jakie są ich rodzaje?
drzwi wewnetrzne