Ubezpieczenie dziecka – dlaczego warto się na nie zdecydować?

0 0
Read Time2 Minute, 59 Second

ręka dorosłego i ręka dziecka trzymające się razem

W codziennym biegu często zdarza nam się nie myśleć o tym, co przyniesie jutrzejszy dzień. Niestety jest to błąd, gdyż praktyka pokazuje, że wypadki chodzą po ludziach i o ile nie zawsze da się ich uniknąć, to warto pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu. Szczególnie istotne wydaje się to w momencie, kiedy mamy dzieci. To właśnie nasze pociechy są dla nas często motywacją, żeby wstawać rano i coraz ciężej pracować, tak aby zapewnić im jak najlepszą przyszłość. Ubezpieczenie dziecka może w tym pomóc – decydując się na zakup produktu ubezpieczeniowego, nie tylko zabezpieczamy nasze dzieci przed różnymi przeciwnościami losu, ale także oszczędzamy na ich dorosłe życie. Przyjrzyjmy się teraz, jakie zalety może nam zapewnić ubezpieczenie dziecka i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Ubezpieczenie dziecka – jak to działa?

Ubezpieczenie dziecka to zasadniczo ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania na przyszłość, jednak dostosowane do potrzeb naszych maluchów. Zapewnia nam ono dwie korzyści. Po pierwsze mamy pewność, że jeśli naszemu dziecku przydarzy się jakiś wypadek, będzie ono mogło liczyć na odszkodowanie i specjalistyczną pomoc w zależności od tego, na jaki produkt ubezpieczeniowy się zdecydujemy. Niektóre zapewniają chociażby dodatkowe odszkodowania, jeśli nasze dziecko trafi do szpitala lub będzie wymagało pomocy, gdyż na skutek wypadku straci możliwość samodzielnej egzystencji. To oczywiście bardzo czarny scenariusz, którego nie życzymy nikomu, należy jednak powiedzieć wprost – takie sytuacje się zdarzają i warto jest być na nie przygotowanym.

Po drugie ubezpieczenie dziecka to także opcja oszczędzania na jego przyszłość. Kwota, jaką wpłacamy ubezpieczycielowi, nie znika, tylko jest odkładana i możemy ją wypłacić w dogodnym dla nas momencie. Najczęściej należy to zrobić do momentu aż nasze dziecko ukończy 25. rok życia, co idealnie współgra z okresem w życiu, kiedy przydałyby mu się dodatkowe środki. Zakup pierwszego samochodu czy mieszkania to zawsze spory wydatek i nie mamy gwarancji, że bezproblemowo uda nam się odłożyć tyle, ile nasze dziecko będzie potrzebować. Ubezpieczenie dziecka daje nam taką możliwość, ponieważ z zasady jest długoterminowe – niewielka kwota odkładana sumiennie przez 15 czy 20 lat może się skumulować na tyle, by ułatwić naszemu dziecku wejście w dorosłość.

Ubezpieczenie dziecka a ZUS

Oczywiście większość z nas decyduje się na wpisanie swojej pociechy do ubezpieczenia oferowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy nie kłóci się to w żaden sposób z dodatkowym, prywatnym ubezpieczeniem dziecka? Oczywiście, że nie! Co więcej, nie dość, że te oferty nie wykluczają się wzajemnie, to mogą idealnie się uzupełnić – niestety może zdarzyć się tak, że pewne operacje, zabiegi czy inne czynności medyczne nie będą refundowane. W takiej sytuacji bardzo przyda nam się dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje część kosztów związanych z leczeniem czy rehabilitacją naszej pociechy.

Ubezpieczenie dziecka jest w stanie zapewnić mu łatwiejszy start w dorosłym życiu

Czas niestety płynie nieubłaganie i zanim się obejrzymy, nasz słodziutki bobas zmieni się w dorosłą kobietę lub mężczyznę. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że start w dorosłym życiu nie jest łatwy – pierwsze mieszkanie, które pomoże uniezależnić się od rodziców, czy pierwszy samochód, którym nasze dziecko wyruszy do pierwszej pracy – to wszystko niesie za sobą koszty. Warto jest być na to przygotowanym już wcześniej, gdyż duży jednorazowy wydatek może być po prostu niemożliwy lub nawet jeśli będziemy przygotowani, nasz budżet mocno ucierpi. Ubezpieczenie dziecka zdejmuje z nas ten ciężar – mała, regularnie odkładana kwota potrafi mieć wielką moc, kiedy odpowiednio się skumuluje. Tak jak pisaliśmy wcześniej, ubezpieczenie dziecka jest długoterminowe. Oszczędzając miesięcznie niewielką sumę, nie nadwyrężymy naszego codziennego budżetu, a nasza pociecha bez wątpienia z tego skorzysta.

Na sam koniec jeszcze jeden ciekawy fakt – ubezpieczenie dziecka to jeden z najczęściej wybieranych produktów z zakresu ubezpieczeń, co po wymienieniu tylu jego zalet nikogo nie powinno dziwić.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Hiszpania 2021 - zakochaj się w południowym klimacie

Na mapie Europy bez trudu można wskazać kilka krajów, które wyjątkowo dobrze radzą sobie w branży turystycznej. Do tego grona należą m.in. Grecja, Włochy czy Hiszpania i to właśnie ta ostatnia cieszy się wyjątkowo dużą popularnością wśród turystów, którzy pragną połączyć błogie kąpiele słoneczne ze zwiedzaniem perełek architektury czy zabytków […]
wakacje w hiszpani