Kiedy zmienić łóżeczko na łóżko?

0 0
Read Time1 Minute, 27 Second

Dziecko to największy skarb, jaki spotyka rodziców. W trosce o jego rozwój rodzice zrobią wszystko, by dziecko dorastało w optymalnych warunkach pod kątem zdrowia i bezpieczeństwa. W pewnym momencie nadchodzi kluczowy moment, kiedy dziecięce łóżeczko zamienia się na łóżko. Przyjmuje się, że dziecko powinno być gotowe do takiej zmiany po osiągnięciu drugiego roku życia. To wtedy następuje przełom, a zmysły dziecka pozwalają na opuszczenie łóżeczka i przeniesienie go do większego powierzchniowo łóżka.

Zmiana podyktowana jest przede wszystkim zdrowiem i bezpieczeństwem dziecka, które osiąga wzrost, dzięki któremu może z łatwością samo wyjść z łóżeczka. Niekontrolowane wyjście, przejście przez barierki może skończyć się wypadkiem, dlatego bezpieczniej wyprzedzić ten krok i zapewnić odrobinę niezależności dziecka w większym meblu. W wyborze odpowiedniego momentu pomoże poradnik o tym, jak zaprojektować pokój dziecka i jakie zmiany w nim wprowadzać. Wszystko szczegółowo opisano pod linkiem – https://www.meble.pl/poradnik/pokoj-dziecka.

Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka?

Przeniesienie dziecka do większego łóżka to wyzwanie zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. W związku z tym należy dokładnie zadbać o bezpieczeństwo potomka oraz jego prawidłowy rozwój. Otwarte duże łóżko pozwala dziecku na swobodne przemieszczanie się tuż po przebudzeniu. Jednym ze sposobów, który pomoże w zadbaniu o jego bezpieczeństwo pozostaje umieszczenie dzwonka na drzwiach, który wydaje głośny dźwięk w trakcie ich otwierania. Sygnał dzwonka powinien zbudzić rodziców, aby potrafili oni w porę zareagować.

Kładąc dziecko spać, warto również zwrócić uwagę na podłogę w pokoju oraz na dostępność zabawek i innych przedmiotów. Dziecko po przebudzeniu może swobodnie chodzić po pokoju, a małe zabawki mogą doprowadzić do niebezpieczeństwa, kiedy rodzice będą nieświadomie spali. Dokładne posprzątanie zabawek oraz umieszczenie ich w niedostępnym dla dziecka miejscu pozwoli na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Takie zabiegi pozwolą dziecko na bezbolesne wykonanie kroku przejścia do kolejnego etapu rozwoju.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Wymiana pokrycia dachowego - co wziąć pod uwagę?

Wymiana pokrycia dachowego zwykle oznacza dużo pracy, ale z przy odpowiednim planie działania i zastosowaniu odpowiedniej jakości narzędzi oraz sprzętów można sobie z nią poradzić w miarę sprawnie. O czym trzeba pamiętać, aby zrealizować inwestycję jak najbardziej dokładnie, a przy tym bez nadszarpywania kondycji portfela. Niezbędne formalności przy naprawie dachu […]
Wymiana dachu