Pranie dywanów na wskroś – sprawdź na czym polega ta usługa?

0 0
Read Time1 Minute, 37 Second

pranie dywanow na wskros

Utrzymanie dywanu w dobrym stanie wymaga tego by był on regularnie prany. Nie wszystkie metody są jednak w pełni skuteczne. Dlatego najlepiej wybrać się z dywanem do profesjonalistów, którzy korzystają z metody prania dywanów na wskroś. Jak wygląda takie czyszczenie dywanów i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym jest pranie dywanów na wskroś?

Skuteczne wypranie dywanu potrafi być naprawdę trudne. Dlatego specjalistyczne firmy oferują usługę taką jak pranie dywanów na wskroś w Warszawie. Jest to specjalny rodzaj prania, który pozwala na pozbycie się wszelakich zabrudzeń z dywanu, a także sprawienie by przywrócić mu nie tylko świeży wygląd, ale też zapach.

Pranie dywanów na wskroś to najbardziej skuteczna metoda oferowana przez firmy zajmujące się taką działalnością jak czyszczenie dywanów w Warszawie. Cały proces rozpoczyna się od mechanicznego trzepania, które ma na celu usunięcie sierści, włosów, kurzu czy piasku z dywanu.

Jak przebiega pranie dywanu na wskroś?

Po tym jak dywan zostanie dokładnie wytrzepany trafia on do specjalnego dobranego środka piorącego. Jest on w nim namaczany i w zależności od tego jak bardzo jest zabrudzony może to trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Następnie w ruch wchodzi specjalna szorowarka do dywanów. Korzysta ona ze szczotki dobranej do rodzaju dywanu i z jej pomocą dywan jest dokładnie szorowany z obu stron.

Po tym jak dywan zostanie wyprany na wskroś jest on dokładnie płukany za pomocą wody pod ciśnieniem. Tak wyprany dywan nie może jednak jeszcze trafić do klienta. Aby pozbyć się wilgoci jest on następnie wirowany w specjalnej wirówce do dywanów. Osiąga ona nawet do 1100 obrotów na minutę dzięki czemu pozwala na pozbycie się 95% wilgoci. Po wirowaniu jest jeszcze suszony przez 4 do 12 godzin.

W ten sposób wyprany dywan jest gotowy do tego by trafił z powrotem do klienta. Jest on w pełni czysty, a także ma świeży i bardzo przyjemny zapach. Nie jest on również wilgotny dlatego klient od razu może go wyłożyć na podłodze w swoim mieszkaniu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Blaty łazienkowe marmurowe - na czym polega ich fenomen?

Popularne powiedzenie zakłada, że wygląd łazienki świadczy o tym, jaki jest jej właściciel. Niezależnie od wiary w prawdziwość takich założeń warto inwestować w wykończenie i wyposażenie łazienki. Nowoczesne wnętrze jest bardziej funkcjonalne, a korzystanie z niego sprawia przyjemność.
aranzacja lazienki

Zobacz również