Naprawa protez zębowych – jak wygląda w praktyce?

0 0
Read Time1 Minute, 25 Second

sztuczna szczeka

Naprawa protez zębowych czasem po prostu jest konieczna. Czy jest to jednak skomplikowany proces i jak on właściwie wygląda od kulis?

Naprawa protez zębowych – dlaczego czasem może być ona konieczna?

Stomatologia jest niezwykle szerokim działem medycyny, a jedną z najistotniejszych jej odnóg bez wątpienia jest protetyka. Specjalizuje się ona w tworzeniu dedykowanych protez zębowych, które mogą na stałe lub tymczasowo pełnić rolę zębów, które utraciliśmy na skutek wypadku czy ich choroby. Dzięki protezom zębowym, pacjent jest w stanie normalnie funkcjonować z dnia na dzień, bez odczuwania braku swoich prawdziwych zębów. Niestety protezy zębowe mogą od czasu do czasu ulec uszkodzeniu – albo na skutek zużycia, albo na skutek jakiegoś zdarzenia. To właśnie dlatego taka usługa, jak naprawa protez zębowych w Lesznie bardzo często znajduje się na liście działań oferowanych przez kliniki stomatologiczne czy protetyczne.

Naprawa protez zębowych – jak wygląda ona od kuchni?

W przeciwieństwie do chociażby takich produktów, jak implanty zębowe w Środzie Wielkopolskiej, protezy zębowe najczęściej są konstrukcjami o trochę mniejszym skomplikowaniu. Dzięki temu zarówno ich naprawa, jak i w ostateczności wymiana nie są aż tak skomplikowanymi kwestiami. Oczywiście w tym drugim przypadku konieczne byłoby stworzenie od nowa protezy, która idealnie pasowałaby do jamy ustnej, dlatego też jeżeli tylko jest to możliwe najczęściej próbuje się naprawiać zepsute czy złamane protezy zębowe. Tak czy siak konieczne będzie wykonanie wycisku, z którego powstanie projekt roboczy. To na jego podstawie będzie można zrekonstruować protezę w taki sposób, by pacjent nie czuł dyskomfortu podczas jej użytkowania.

Jak znaleźć odpowiedni gabinet specjalizujący się w naprawie protez zębowych?

Jeżeli szukasz gabinetu, który pomoże ci w uzyskaniu odpowiedniej obsługi zepsutej protezy zębowej, warto sprawdzić na przykład w Internecie, jakie kliniki mają w twojej okolicy w ofercie tego typu usługę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Czy dietetyk może pomóc nam schudnąć?

Osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, podejmują różnego rodzaju działania, dzięki którym mogą schudnąć, poprawić wygląd skóry i jej elastyczność, swobodniej się poruszać, jak również zwiększyć odporność. Jeżeli trudno nam ustalić taką dietę, która będzie dla nas najlepsza, to zdecydowanie współpraca z doświadczonym dietetykiem będzie najlepsza. Wtedy też […]
dieta

Zobacz również