Dobry autokomis – co wyróżnia go na tle konkurencji?

0 0
Read Time1 Minute, 21 Second

zakup samochodu

Zakup samochodu jest ważną inwestycją. Nie każdy decyduje się na zakup samochodu z salonu. Chcąc kupić auto używane, często udajemy się do autokomisu. Jak znaleźć najlepszy autokomis, który nas nie oszuka? Na co zwrócić uwagę, by nie żałować wydanych pieniędzy? 

Rodzaje komisów

Autokomis w Trójmieście dzieli się na dwa rodzaje – komisy dilerskie i komisy niezależne. Komisy dilerskie prowadzone są przy salonach samochodowych. Wiele osób uważa je za najbezpieczniejsze miejsce, w którym można kupić samochód. W ich ofercie znajdują się auta, które najczęściej zostały pozostawione w rozliczeniu, gdy ktoś kupował samochód w salonie. Komisy dilerskie oferują samochody sprawdzone. Ich wadą jest cena, która może znacznie przekraczać cenę rynkową.

Komisy niezależne prowadzą sprzedaż samochodów używanych różnych marek i roczników. Mają znacznie więcej ofert, niż komisy dilerskie. Ich ceny są również znacząco niższe. Przed decyzją o zakupie auta w komisie, warto sprawdzić jak długo istnieje na rynku i jakie ma opinie klientów. Dobre komisy nie sprzedają samochodów w złym stanie technicznym.

Po czym poznać uczciwy komis samochodowy?

Kupując w komisie samochodowym powstaje obawa, czy na pewno kupimy samochód sprawny technicznie, a jego historia będzie prawdziwa. Dobrze, gdy komis ma na miejscu warsztat samochodowy, w którym możemy sprawdzić samochód z niezależnym mechanikiem. Pozwoli to uniknąć niespodzianek w trakcie użytkowania auta. Dobry autokomis pozwoli odbyć jazdę próbną. Komis, który odmawia wykonania takiej czynności może budzić podejrzenia, co do sprawności pojazdu. Autokomis, który uczciwie prowadzi biznes, przedstawi klientowi wszystkie papiery dotyczące interesującego go auta. Dokonując transakcji, otrzymamy komplet dokumentów – dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, ubezpieczenie OC, a także umowę komisową i fakturę zakupu. Należy pamiętać, że za wszelkie ukryte wady techniczne pojazdu, odpowiedzialność bierze komis.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Kredyty frankowe – czy można je anulować?

Kredyty we frankach były szczególnie popularne u schyłku lat 90. Przedstawiane przez banki jako rozwiązanie idealne, bo tanie i bezpieczne, w przyszłości okazały się zobowiązaniem wręcz niemożliwym do całkowitej spłaty. Czy istnieje jakiś sposób, który pomoże anulować pożyczkę w obcej walucie?
kredyty