Dobre baterie do wózków widłowych – czym się charakteryzują?

0 0
Read Time1 Minute, 28 Second

wozki widlowePrzedsiębiorcy prowadzący firmę transportową, będący posiadaczami sklepów wielkopowierzchniowych czy centrum logistycznego są zobowiązani do wyposażenia swoich pracowników w wózki widłowe. Czym charakteryzują się dobre baterie do tego typu sprzętu? Jakie wymagania są im codziennie stawiane?

Dobre baterie do wózków widłowych, czyli jakie?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek halę magazynową, przeładunkową, fabrykę czy zakład produkcyjny bez odpowiedniej liczby sprawnych i zwrotnych wózków widłowych. Muszą one działać bez zarzutu i wytrzymywać wielogodzinne zmiany, gdy pracy jest bardzo dużo i liczy się dosłownie każda minuta. W zamkniętych pomieszczeniach korzystanie z urządzeń spalinowych nie jest możliwe – z uwagi na trujące spaliny generowane przez te sprzęty. Dlatego też ich bezpieczniejszą alternatywą są wózki widłowe zasilane bateriami trakcyjnymi. Od tego typu elementów wymaga się niezawodności, odporności i dużej wydajności. Bez nich bowiem trudno zrealizować duży załadunek czy rozładunek towaru, a także zapewnić płynność pracy na magazynie czy w fabryce. Baterie do wózków widłowych dają możliwości pracy zarówno w zamkniętym magazynie, jak i na otwartym placu.

Baterie trakcyjne – co warto o nich wiedzieć?

Sprzedaż wózków widłowych opiera się na dostarczaniu efektywnych i sprawdzonych rozwiązań dla biznesu transportowego i magazynowego. Jednym z nich są baterie trakcyjne – elementy wykonane z ołowiu, które są przeznaczone do współpracy z wózkami widłowymi. Ich budowa opera się na ogniwach, co owocuje większymi zdolnościami do przechowywania energii. Na uwagę zasługuje też sama osłona ogniw, które dla zwiększenia ich wytrzymałości usadawia się dodatkowo w obudowie. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane baterie trakcyjne charakteryzują się dużą żywotnością. Dla zachowania sprawności pracy niezbędna jest odpowiednia pojemność baterii. Ich ładowanie nie powinno zaburzać cyklu dnia i wykonywanych podczas niego czynności. Dlatego im krótszy czas poświęcony na ładowanie baterii trakcyjnej, tym lepiej. Bez wątpienia tym, co przekłada się na efektywną i nieprzerwaną pracę wózka widłowego jest żywotność baterii. Przeciętny czas życia produktu to 1500 cykli.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

3 powody dla których warto kupować akcesoria biurowe w hurtowni

Obecnie bardzo wiele osób zaopatruje się w hurtowniach. Mogą to być bardzo odpowiednie miejsca np. dla właścicieli biur czy też pracowników administracyjnych. Da się tam kupić duże ilości produktów w niskiej cenie, nie ryzykując w kwestii jakości. Można je podejrzeć na stronach internetowych.
akcesoria biurowe