Zdjęcie panoramiczne zębów – o czym mowa w praktyce?

0 0
Read Time1 Minute, 24 Second

 

Zdjęcie panoramiczne zębów to ważne badanie stomatologiczne. Jak jednak ono dokładnie wygląda?

Zdjęcie panoramiczne zębów – kiedy najczęściej jest ono stosowane?

Obecna medycyna wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mamy tutaj dostęp do naprawdę wielu różnych zabiegów, które sprawiają, że jesteśmy na przykład szybciej i trafniej postawić diagnozę, a także skrupulatniej przeprowadzać wszelkiego typu zabiegi z dziedziny stomatologii. W tym kontekście trudno jest na przykład nie wspomnieć o takim badaniu, jak zdjęcie panoramiczne zębów w Poznaniu. Jest to naprawdę kompleksowe badanie, które pozwala nam zajrzeć w głąb jamy ustnej – nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zęby, ale również o żuchwę, szczękę oraz stawy skroniowo-żuchwowe. To właśnie dlatego można stosować to badanie w przypadku wystąpienia problemów z każdym z tych organów, choć zdjęcia panoramiczne wykorzystywane są również z powodzeniem w ortodoncji czy implantologii.

Zdjęcie panoramiczne zębów – jak przebiega tego typu badanie?

Rentgen stomatologiczny w Poznani opierający się na stworzeniu zdjęcia panoramicznego zębów to niezbyt skomplikowane badanie, trwające naprawdę krótko. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, pacjent musi koniecznie pozbyć się wszystkich nieprzytwierdzonych na stałe do ciała metalowych elementów (w to nie wlicza się na przykład aparat ortodontyczny). Dodatkowo musi on stać lub siedzieć w bezruchu, a także złapać zębami za jednorazowy uchwyt, co nie tylko sprawi, że na zdjęciu wszystkie zęby będą dobrze widoczne, ale na dodatek umożliwi to odpowiednie wypozycjonowanie aparatu rentgenowskiego. Po kilkunastu sekundach zabieg jest już zakończony.

Gdzie znajdziemy placówki, które umożliwią wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów?

Nie wszystkie gabinety stomatologiczne mają sprzęt pozwalający na wykonanie panoramicznego RTG. To właśnie dlatego w momencie, gdy musimy zrobić takie badanie, warto jest uprzednio sprawdzić, które kliniki w naszej okolicy są w stanie to zrobić.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Panele fotowoltaiczne – z czego są zbudowane?

W ostatnich latach w naszym kraju technologia fotowoltaiczna zaliczyła naprawdę duży rozkwit i panele fotowoltaiczne są coraz częstszym widokiem na dachach polskich domów. Pozwalają one na zmniejszenie rachunków, czy też negatywnego wpływu na środowisko. Z czego jednak są zbudowane panele fotowoltaiczne i czy warto w nie inwestować?
panele fotowoltaiczne

Zobacz również