Integracja bilateralna – komu jest polecana?

0 0
Read Time1 Minute, 21 Second

terapia bilateralna

Integracja bilateralna to ciekawa terapia rehabilitacyjna. Na jakich zasadach się jednak ona opiera i dla kogo jest ona stworzona?

Na czym dokładnie polega integracja bilateralna?

W przypadku rehabilitacji, jesteśmy w stanie wymienić naprawdę wiele różnych działań, które mają za zadanie pomagać w przypadku różnych schorzeń lub w powrocie do zdrowia. Bez cienia wątpliwości bardzo ciekawym pojęciem zaliczającym się do tej grupy jest integracja bilateralna. Warto jednak się na chwilę zatrzymać i dowiedzieć się, na czym tak właściwie opiera się ten typ terapii. Najczęściej pod pojęciem integracji bilateralnej kryją się wszelkie ćwiczenia i działania, mające na celu poprawę koordynacji oraz wspólnego działania obu stron ciała. Celem integracji bilateralnej jest poprawa działania układu motorycznego i sensorycznego za pomocą wszelkich ćwiczeń – dla zdrowych osób bardzo prostych, zaś dla osób z tego typu problemami niezwykle trudnymi, jak na przykład cięcie nożyczkami, szycie, kopanie piłki czy nawet problemy z wykonywaniem naprzemiennych ruchów.

Kiedy i komu może się przydać integracja bilateralna?

Integracja bilateralna jest bardzo wskazana w przypadku osób – najczęściej dzieci, choć nie jest to wyjątkiem – które mają problemy z czynnościami prowokującymi do użycia obu stron ciała. W przeciwieństwie do takich przypadków, jak niedojrzałość emocjonalna terapia ta cechuje się trochę innymi celami. Najważniejszymi kwestiami jest poprawa świadomości ciała i postawy, równowagi zarówno statycznej, jak i w ruchu, poczucia kierunku, poprawa współpracy pomiędzy półkulami mózgu, a nawet takie kwestie, jak automatyzacja ruchów, budowanie pewności siebie czy poczucia własnej wartości, którą dzieci w wyniku swoich problemów mogą mieć mocno zachwianą. Dobrze poprowadzona integracja bilateralna z pomocą odpowiednich specjalistów może być niezwykle pomocna w prawidłowym rozwoju dziecka i poprawy jego zdolności motorycznych, a także komunikacji z własnym ciałem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Czym są sprawozdania GUS?

Sprawozdania GUS to bardzo ważne dokumenty, które należy składać w wyznaczonym terminie. Czym jednak się one charakteryzują?
sprawozdania finansowe

Zobacz również