Rodzaje drzwi wewnętrznych do domu

0 0
Read Time1 Minute, 23 Second

drzwi wewnetrzne

Drzwi wewnętrzne to element wystroju wnętrza, który musi był spójny z całą koncepcją aranżacyjną. Ich wyborowi warto poświęcić trochę więcej czasu. Drzwi wewnętrzne powinny być stylowe, ale jednocześnie praktyczne i trwałe. Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu i jakie są ich rodzaje?

Podział drzwi ze względu na otwieranie

Drzwi w Tomaszowie Mazowieckim są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Możemy je podzielić ze względu na otwieranie, a także materiał, z którego zostały wykonane. Biorąc pod uwagę sposób otwierania wyróżniamy drzwi: rozwieralne, składane, harmonijkowe i przesuwne. Najczęściej kupowanymi drzwiami są rozwieralne. Składają się ze skrzydła osadzonego na ościeżnicy otwierającego się poprzez obrót względem osi pionowej – w lewo lub w prawo. Spotykane rzadziej są drzwi łamane. Skrzydło drzwi składa się z dwóch lub większej liczby elementów. Otwierając drzwi łamane, składany je w bok.

Wygodne w użytkowaniu są drzwi przesuwne. Są idealnym dopełnieniem nowoczesnych aranżacji. Mogą mieć konstrukcje naścienną. Oznacza to, że skrzydło przesuwa się po specjalnym profilu na ścianie. Mogą występować także w wersji chowanej w ścianie.

Podział drzwi pod względem materiału

Drzwi wewnętrzne w Tomaszowie Mazowieckim można podzielić także ze względu na materiał, użyty do ich produkcji. Najczęściej stosowanym materiałem są płyty drewnopochodne. Najlepszą jakość prezentują płyty MDF, które powstają najczęściej z drewna świerkowego lub sosnowego. Świetnie sprawdzają się płyty HDF, powstające z zrębków drewna. Eleganckie i bardzo efektowne są drzwi, wykonane z drewna litego. Drzwi wykańczane są specjalnymi preparatami ochronnymi. Sosna, dąb, mahoń, jesion i buk to drzewa najczęściej używane do produkcji. Bardziej wytrzymała konstrukcją są drzwi z drewna klejonego warstwowo. Atrakcyjną propozycją drzwi wewnętrznych jest szkło, które może być przezroczyste lub piaskowane. Do produkcji drzwi szklanych stosuje się szkło hartowane, które jest grubsze i bardziej wytrzymałe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Autoryzowany serwis Man - jak wybrać najlepszy?

Wiele firm decyduje się na korzystanie z usług nieautoryzowanych serwisów swoich pojazdów. Jeżeli jednak zależy nam na niezawodności własnej floty warto jednak postawić na autoryzowany serwis MAN. Gwarantuje on oryginalne części oraz fachową kadrę znającą charakterystykę marki. 
ciezarowka man