Pixel 4 i Pixel 4XL – flagowy telefon Google

0 0
Read Time2 Minute, 0 Second

Nie tak dawno swoją premierę miały nowe flagowce Googla. Telefony Pixel 4 i Pixel 4 XL okazują się wyraźniej lepsze niż poprzednie modele od amerykańskiego giganta. Miniaturowy radar i podwójne aparaty to jedne z wielu nowych technologii zastosowanych w tych komórkach. Co więc postanowili zmienić specjaliści z Google?

Project Soli – sterowanie gestem w Pixel 4

Informacje o miniaturowym radarze Google podało jeszcze przed premierą. Prace nad Project Soli trwały już od pięciu lat i wreszcie będzie można zobaczyć ich efekty. Motion Sense zastosowane w Pixel 4 będzie miało za zadanie rozpoznawać gesty użytkownika i wykorzystywać je do sterowania telefonem.

Dzięki temu będzie można włączyć drzemkę w budziku, zmienić odtwarzany utwór, czy wyciszyć dźwięki. Funkcje przydatne, ale jak to w praktyce będzie wyglądało, to się dopiero okaże.

Oprócz tego za pomocą Soli będzie można odblokować telefon, przy wykorzystaniu funkcji rozpoznawania twarzy. Jednak Google już zapowiedziało, że nie we wszystkich krajach będzie opcja nowej technologii dostępna.

Podwójne aparaty w Pixel 4 i Pixel 4XL

Są to pierwsze modele, które w swojej serii posiadać będą dwa aparaty. Główny obiektyw ma 12,2 Mpix z f/1.7. Ponadto został wyposażony w stabilizację obrazu. Natomiast całość uzupełniać będzie drugi aparat z matrycą 16 Mpix i teleobiektywem.

Podwójna ekspozycja to jedna z głównych zalet, jakie można wyróżnić. Pozwoli ona na wykonywanie obszernych i efektownych zdjęć. Oczywiście warto wspomnieć o zoomie, który jest zarówno optyczny, jak i cyfrowy.

Poprawione zostało za to działanie trybu nocnego. Dodatkowo Live HDR+ daje niesamowite efekty nagrywanych filmów. Całość została obudowana w szkło i metal. Oczywiście telefon jest oznaczony certyfikatem IP68, a więc jest odporny na wodę i kurz.

Jaka moc drzemie w Pixel 4 i Pixel 4XL?

Moc zapewnia niezawodny Qualcomm Snapdragon 855. Wybór oczywisty i ciężko było spodziewać się innego. Telefon jest wyposażony w 6 GB RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Minusem może okazać się brak wejścia na kartę MicroSD.

Różnice obu modeli są widoczne choćby po samej nazwie. Zwykły Pixel 4 został wyposażony w ekran 5,7 cala OLED o rozdzielczości Full HD+. Natomiast jego większa wersja posiada 6,3-calowy ekran Quad HD+

Jak w przypadku Samsunga tak i tutaj znajduje się w czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu. Jak będzie działać, to się okaże, aczkolwiek szału nie można się spodziewać. Niestety modele te nie będą bezramkowe, co może powodować niezadowolenie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że Soli również będzie zajmować trochę miejsca na ekranie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Składane telefony komórkowe

To jak rozwija się technologia na świecie chyba najszybciej i najłatwiej można dostrzec na przykładach telefonów komórkowych. Co roku producenci starają się zaskakiwać swoich klientów innowacyjnymi rozwiązaniami. Ogromne zasoby pamięci, mega wydajność, aparaty, których rozdzielczość przewyższa klasyczne modele cyfrówek, czy w końcu design. Składane telefony Już od początku roku można […]
Składane telefony