Jak wygląda montaż zbiornika na deszczówkę?

0 0
Read Time1 Minute, 30 Second

Mając na uwadze coraz większe problemy z dostępem do słodkiej wody, a także rosnące koszty jej poboru, wiele osób zastanawia się nad alternatywnymi źródłami nawadniania ogrodu. Jednym z nich jest wykorzystanie deszczówki, która zebrana w odpowiedni sposób może służyć nie tylko do nawadniania, ale także do mycia samochodów czy podlewania roślin wewnątrz domu. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż zbiorników na deszczówkę. W jaki sposób przebiega ten proces i jakie są jego etapy? Przekonajmy się.

Planowanie i wybór odpowiedniego zbiornika

Pierwszym etapem montażu zbiornika na deszczówkę w Łodzi jest dokładne zaplanowanie jego położenia oraz określenie potrzeb dotyczących pojemności. Warto tu przede wszystkim pomyśleć o tym, ile wody będzie potrzebne w ciągu roku, a także jakie są możliwości powierzchniowe działki. Dobrze jest również sprawdzić lokalne przepisy dotyczące montażu zbiorników na deszczówkę.

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje zbiorników – od prostych, powierzchniowych poziomych modeli, przez pionowe, aż po specjalistyczne zbiorniki podziemne. Wybór odpowiedniego rodzaju zbiornika powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami technicznymi.

Przygotowanie miejsca na zbiornik

Kolejnym etapem jest przygotowanie odpowiedniego miejsca na montaż zbiornika. W przypadku powierzchniowych zbiorników poziomych, konieczne jest przygotowanie stabilnej i równej podstawy, zwykle wykonanej z betonu lub kostki brukowej. Warto zadbać także o to, aby zbiornik był ustawiony w pewnej odległości od budynków, aby uniknąć ewentualnych problemów ze ścianami oraz fundamentami.

W przypadku zbiorników pionowych, konieczne będzie wykopanie odpowiedniej jamy i przygotowanie podłoża. Podobnie jak przy modelach poziomych, ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od budynków oraz uwzględnienie lokalizacji rur spustowych.

Montaż zbiornika i instalacji hydraulicznej

Po przygotowaniu miejsca następuje etap montażu zbiornika oraz instalacji hydraulicznej. W przypadku powierzchniowych zbiorników poziomych proces ten jest stosunkowo prosty – wystarczy ustawić zbiornik na przygotowanej podstawie i podłączyć do niego system rur spustowych. Jedną z firm, która zajmuje się montażem zbiornika na deszczówkę, jest KLK Szamba.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Jakie zalety mają rębaki Vandaele i kiedy warto ich użyć?

Rębaki Vandaele to niezwykle wydajne maszyny, które zdobyły uznanie w branży komunalnej na całym świecie, a także w Polsce. Ich zalety docenią zarówno miłośnicy technologii, jak i osoby poszukujące sprawdzonych i trwałych narzędzi do pracy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej właśnie temu, jakie korzyści płyną z używania rębaków Vandaele […]

Zobacz również