Dlaczego warto przeprowadzić montaż spojlerów?

0 0
Read Time1 Minute, 22 Second

tuning ciezarowekSamochody są maszynami, które można modyfikować na najróżniejsze sposoby. Rynek motoryzacyjny oferuje szereg ciekawych rozwiązań, które są atrakcyjne dla wielu posiadaczy samochodów. Wiele z opcji tuningu pozwala nie tylko polepszyć walory estetyczne samochodu, lecz także te związane z mechaniką. Tuning odbywać może się również w przypadku samochodów ciężarowych. Często drobne modyfikacje mogą przyczynić się do dużych oszczędności na paliwie jak też poprawiać komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest spojler w samochodzie ciężarowym. Co warto wiedzieć na temat tego na pozór niecodziennego rozwiązania?

Dlaczego montuje się spojlery w ciężarówkach?

Mogłoby się wydawać, że montaż spojlerów w Mazowieckim jest czymś, co dotyczy jedynie samochodów osobowych i to raczej tych sportowych. Przeważnie właśnie spojlery kojarzą się z wyścigówkami i dużymi prędkościami. Jak się jednak okazuje, firmy transportowe często decydują się na taki tuning. Podstawowym zadaniem spojlera pojeździe ciężarowym jest zwiększenie jego aerodynamiki. Spojler zamontowany na dachu znacząco zwiększa aerodynamikę samochodu. Sprawia, że jest on mocniej dociskany do podłoża. Zapewnia to lepszy komfort i bezpieczeństwo. Istnieją też spojlery zderzakowe, które redukują ilość powietrza, która przedostaje się pod samochód. Wpływa to z kolei na dużo lepsze sterowanie pojazdem. Spojlery nierzadko również niwelują wszelkiego rodzaju turbulencje, co jest bardzo istotne w przypadku przewożenia delikatnych materiałów.

Jakie są jeszcze korzyści płynące z zamontowania spojlera?

Spojler Lamebax w samochodzie ciężarowym jest dość niepozornym rozwiązaniem, ale jak się okazuje jest on w stanie zmniejszyć zużycie paliwa o nawet 15%. Wpływa na to bezpośrednio poprawa całej aerodynamiki samochodu. Przekłada się to również na mniejszą emisję spalin. Jest to bardzo ważne, gdyż ciężarówki i samochody dostawcze są jednym z największych źródeł zanieczyszczeń środowiska. Warto zatem przemyśleć zakup spojlerów do swojej floty ciężarówek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Antyalergiczna kołdra całoroczna - dla kogo?

Wydawać by się mogło, że kołdra to po prostu tylko kołdra i nie ma pomiędzy poszczególnymi modelami żadnej różnicy. Osoby w ten sposób myślące są w olbrzymim błędzie. Kołdra kołdrze nie jest równa. Ostatnimi czasy niesamowicie polecana jest antyalergiczna kołdra całoroczna. Kto szczególnie powinien na tę kołdrę postawić? Pora to […]
sypialnia