Adwokaci – jakie muszą posiadać uprawnienia?

0 0
Read Time1 Minute, 27 Second

uslugi adwokackie

Skorzystanie z usług prawnych może okazać się konieczne w najmniej spodziewanym momencie. Te najczęściej są kojarzone z adwokatami, lecz mogą być również udzielane przez radców prawnych. Gdzie jednak znaleźć dobrego adwokata i jakie uprawnienia muszą posiadać adwokaci, by pełnić swój zawód?

Adwokaci – jakie muszą posiadać uprawnienia i czym różnią się od radców prawnych?

Osoby takie jak adwokaci w Wieluniu i w innych polskich miastach muszą spełnić szereg wymogów, by móc pełnić zawód adwokata. Podstawa to oczywiście ukończenie prawniczych jednolitych studiów magisterskich z wynikiem pozytywnym. Po nich należy złożyć egzamin wstępny, który organizowany jest przez Ministra Sprawiedliwości, a na koniec konieczne jest również odbycie aplikacji adwokackiej oraz złożenie egzaminu adwokackiego.

Radca prawny musi przejść przez podobną drogę, lecz różny jest jego zakres uprawnień. Miejsce takie jak kancelaria radcy prawnego w Wieluniu specjalizuje się przede wszystkim w gałęziach prawa takich jak prawo cywilne, rodzinne oraz gospodarcze. Radcy prawni nie mogą bowiem występować jako obrońca w sprawach karnych, jeśli wykonują swój zawód na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Kiedy można skorzystać z pomocy adwokata?

Tak naprawdę z pomocy adwokata można skorzystać w prawie każdej sytuacji, w której wymagana nam jest profesjonalna pomoc prawnika. Mowa tu zarówno o otrzymaniu porady prawnej, czy też o poprowadzeniu sprawy w dowolnym sądzie. Do adwokatów udają się więc osoby, które są oskarżone w sprawie karnej, czy też uczestniczą w procesie cywilnym.

Z usług adwokata chętnie powinni skorzystać również przedsiębiorcy. Muszą oni bowiem działać w zgodzie z prawem, które jest nie tylko skomplikowane, ale też regularnie się zmienia. Dlatego znacznie lepiej jest powierzyć tą część działalności doświadczonemu adwokatowi, który zna się na swojej pracy i jest doskonale zaznajomiony z tym jak zmienia się prawo i wie jak dostosować działanie firmy pod ewentualne zmiany w aktach prawnych, które obowiązują w naszym kraju.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Drukarka do etykiet - czym charakteryzuje się dobra?

Drukarka do etykiet to urządzenie, które zdecydowanie przyda się funkcjonowaniu wielu firm. To właśnie dzięki nim można cieszyć się funkcjonalnością oraz sprawnością wykonywania różnych prac. Czym powinna wyróżniać się dobra drukarka? Eksperci informują.
drukowanie etykiet

Zobacz również