Wyróżnienie w testach zderzeniowych – nowy nowoczesny Lexus RX

0 0
Read Time1 Minute, 8 Second

Amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) przetestował najnowszą odsłonę Lexusa RX. Dzięki ulepszonej konstrukcji i unowocześnionym systemom bezpieczeństwa czynnego auto okazało się tak bezpieczne, że przyznano mu specjalne wyróżnienie Top Safety Pick.

Lexus RX – świetne wyniki w testach zderzeniowych

Nowy Lexus RX zdobył najwyższą ocenę Good we wszystkich sześciu próbach zderzeniowych. A więc w testach przedniego zderzenia średnią częścią samochodu, a także małą przednią częścią po stronach kierowcy i pasażera, uderzenia w bok, wytrzymałości dachu i ochrony głów pasażerów. W najnowszej odsłonie SUV-a Lexusa bezpieczeństwo podnoszą dodatkowe wzmocnienia w przednim zderzaku oraz konstrukcji samochodu. W nowym RX-ie szerokie zastosowanie znajdują spawanie laserowe, zgrzewanie punktowe oraz kleje o wysokiej wytrzymałości.

Zapobieganie kolizjom na piątkę

Najwyższą ocenę Superior zdobył również system przeciwkolizyjny nowego Lexusa RX. Układ zapobiegł zderzeniu z samochodem znajdującym się z przodu w obu scenariuszach testowych – przy prędkościach 12 i 25 mil/h. Odświeżony RX w standardzie dysponuje najnowszym pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +. W jego skład wchodzą m.in. układ zapobiegający zderzeniom z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów w ciągu dnia, a także system rozpoznawania znaków drogowych. W standardzie auto dysponuje również asystentem pasa ruchu i aktywnym tempomatem

Nowy RX to już czwarty model Lexusa wyróżniony w tym roku przez Insurance Institute for Highway Safety. Najwyższe oceny Top Safety Pick+ otrzymały wcześniej ES oraz UX i NX.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Seniorzy woleliby pracować dłużej w zamian za wyższą emeryturę

Z badania opinii przeprowadzonego przez Fundusz Hipoteczny DOM wynika, że blisko 60 proc. seniorów chciałoby pracować o 5 lat dłużej, gdyby dzięki temu ich świadczenia emerytalne były o 20 proc. wyższe. Ponad 30 proc. emerytów było przeciwnego zdania, a 7 proc. nie umiało określić jak zachowałoby się w obliczu takiej […]
Wyższe emerytury dla seniorów

Zobacz również