Prasa krawędziowa – kiedy warto po nią sięgnąć?

0 0
Read Time1 Minute, 21 Second

prasaPowstanie specjalistycznych maszyn dysponujących siłą nawet kilkudziesięciokrotnie większą od człowieka otworzyło przed nami całe mnóstwo możliwości szczególnie gdy mowa o obróbce metali. Jedną z maszyn to umożliwiających jest prasa krawędziowa. Kiedy jest ona przydatna?

Jakie są rodzaje pras krawędziowych?

Maszyna jaką jest prasa krawędziowa występuje w wielu rodzajach, które różnią się tym, co generuje nacisk wymagany do tego by odgiąć dany metal. Zadaniem prasy krawędziowej jest bowiem wyginanie metali w dowolnej formie. Jest to możliwe dzięki temu, że generowany przez nacisk to czasem nawet kilka tysięcy ton, dzięki czemu wyginanie nawet grubej, stalowej blachy nie stanowi problemu.

Najczęściej spotykana jest hydrauliczna prasa do gięcia. Jest ona w stanie generować nacisk za pomocą ciśnienia wytwarzanego przez płyn hydrauliczny w formie oleju. Tego typu prasy są bardzo uniwersalnie, gdyż można w nich niemal dowolnie modyfikować to z jaką prędkością porusza się belka gnąca. Drugi najpopularniejszy rodzaj to krawędziarki serwo-elektryczne, które wykorzystują silnik elektryczny.

Do jakich prac przyda się prasa krawędziowa?

Prasa krawędziowa jest szeroko wykorzystywana w branżach, które do tworzenia produktów muszą nadać arkuszom metalowej blachy, czy też metalowym rurkom innego kształtu poprzez wygięcie. Dlatego tak zwane krawędziarki są chętnie wykorzystywane przez na przykład przemysł samochodowy, bądź lotniczy a także stoczniowy. Nie można również zapomnieć o przemyśle budowlanym, czy nawet reklamowym, gdyż dzięki prasom krawędziowym możliwe jest tworzenie stojaków, billboardów oraz znaków.

Jak wybrać prasę krawędziową?

Podstawowym kryterium powinna być siła gnąca. Musi ona być odpowiednia do tego jakiej grubości blachy mają być wyginane. Do tego warto uwzględnić takie rzeczy jak na przykład możliwości programowania maszyny, czy też to jaka matryca i stempel będzie potrzebny do osiągnięcia pożądanego przez nas zgięcia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

3 powody dla których warto stawiać na rekolekcje

Rekolekcje w górach to świetny czas po to, aby móc na nowo spojrzeć na życie. Warto z nich skorzystać szczególnie przed ważnymi świętami. Co można dzięki nim zyskać? Specjaliści odpowiadają.

Zobacz również