Posadzki anhydrytowe – kiedy warto na nie postawić?

0 0
Read Time1 Minute, 25 Second

wylewka posadzki

Posadzki anhydrytowe to świetne rozwiązanie w konkretnych kwestiach. O czym więc należy wspomnieć i kiedy przydadzą się najbardziej?

Posadzki anhydrytowe – jakie są ich właściwości?

Jeżeli mowa jest o wszelkich rozwiązaniach związanych z budową domu, z pewnością będziemy chcieli na miejscu osoby, która chce w takim budynku zamieszkać, aby wszystkie najistotniejsze kwestie były dopięte na ostatni guzik. Warto bowiem dopilnować, aby cały nasz nowy dom był możliwie jak najbardziej funkcjonalny w sposób, jaki sobie zamarzymy. Co więc warto wiedzieć o takiej kwestii, jak posadzki podłogowe? Tutaj mamy wiele opcji, lecz bardzo ciekawym wyborem bez wątpienia będą posadzki anhydrytowe. Czym one właściwie są? Ich bazą jest specjalne spoiwo anhydrytowe, którego najważniejszym składnikiem jest odwodniony gips, uzupełniony przez upłynniacze i wypełniacze. Taka posadzka świetnie przewodzi ciepło, samodzielnie się poziomuje i stosunkowo szybko schnie, co pozwala na znaczne przyspieszenie całego procesu wykańczania pomieszczeń.

Najważniejsze zastosowania posadzek anhydrytowych

Gdzie najlepiej sprawdzą się posadzki anhydrytowe? Ich świetne właściwości przewodzenia ciepła sprawiają, iż będą wprost genialną bazą pod ogrzewanie podłogowe, którego systemy może dla nas stworzyć na przykład firma Termolit. Dzięki temu bowiem nie musimy włożyć aż tyle energii jak w przypadku cementu, by ogrzać dobrze naszą podłogę. Warto również pamiętać o tym, iż sama posadzka sprawdzi się dobrze w piętowych budynkach na wyższych kondygnacjach, z uwagi na swoją lekkość w porównaniu do innych wyrobów tego typu.

Czy posadzki anhydrytowe są warte swojej ceny i ile dokładnie mogą kosztować?

Posadzka anhydrytowa w porównaniu z innymi wylewkami jest niestety dość droga, lecz nie ma w tym przesady. Za worek o masie 30 kilogramów zapłacimy około 25-30 złotych, a ten pozwoli nam na pokrycie trochę więcej niż 1 metra kwadratowego. Czy warto w taką wylewkę zainwestować? Wszystko zależy od twoich potrzeb!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

DJ na osiemnastkę - gdzie go szukać?

DJ na osiemnastkę potrafi naprawdę mocno ubarwić całą tę wyjątkową imprezę. Gdzie jednak najlepiej jest rozpocząć poszukiwania?
uslugi dj

Zobacz również