Wypadnie włosów – jak znaleźć przyczynę?

0 0
Read Time2 Minute, 17 Second

problemy z wlosamiPiękne i zdrowe są ogromnym atutem, który dodaje pewności siebie, dlatego warto poświęcić uwagę ich odpowiedniej pielęgnacji. Niestety często potrafią sprawiać problemy i mimo starań zaczynają w nadmiarze zbierać się na szczotce i niepokojąco wychodzić podczas mycia głowy.

Każdy włos żyje mniej więcej 3 – 4 lata, po czym wypada i jest to zupełnie naturalny proces jego wzrostu. Oficjalnie przyjmuje się, że utrata 50 – 100 włosów dziennie jest normą i nie powinno być to powodem do obaw. Jeśli jednak zauważyłaś, że ich ilość na szczotce wzrasta z każdym dniem i jest ich zdecydowanie więcej niż do tej pory, to wszystko wskazuje na to, że dopadł Cię częsty u kobiet problem, jakim jest wypadanie włosów. Przyczyn może być wiele, a ich określenie bywa czasochłonne, dlatego jak najszybciej zacznij szukać, jaki może być powód tej sytuacji.

Czynniki mające wpływ na nadmierną utratę włosów

W przypadku kobiet, powodów, które mogą mieć wpływ na stan włosów, jest bardzo dużo. Mogą być to zmiany hormonalne, które mają zazwyczaj miejsce w okresie ciąży, ale też mogą być oznaką zaczynającej się menopauzy. Zalecane jest wykonanie badań poziomu hormonów i przeanalizowanie ich przez lekarza, nawet jeśli powyższe stany Cię nie dotyczą.

Wiele kobiet skarży się na nadmierne wypadanie włosów głównie w okresie wiosny i jesieni. Sezonowa utrata włosów jest dość popularnym problemem i warto zastanowić się, czy problem nie tkwi w niedoborach składników odżywczych w diecie. Często nasze posiłki są dostosowane do pory roku, a nagłe zmiany dostarczanych witamin i minerałów, mogą mieć duże znaczenie.

Istnieją choroby, które objawiają się między innymi wypadaniem włosów, a bardzo często okazuje się, że winna jest temu anemia. Niedokrwistość, czyli obniżona obecność erytrocytów we krwi, objawia się osłabieniem, bólem oraz zawrotami głowy, bardzo często charakterystyczna dla niej, jest też blada cera. Zalecane jest wykonanie morfologii krwi dzięki której, lekarz określi, czy faktycznie na nią cierpisz i jak Cię wyleczyć.

Łupież, a utrata włosów. Czy mogą mieć związek?

Łupież jest chorobą skóry głowy, która objawia się nadmiernym złuszczaniem naskórka. Często ignorowany lub leczony w niewłaściwy sposób, może doprowadzić do poważnych komplikacji, a jedną z nich jest nadmierne wypadanie włosów. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u dermatologa, ponieważ tak zaawansowanego łupieżu, nie powinno się leczyć na własną rękę. Lekarz zaleci odpowiednią kurację, dobierając leki lub środki przeciwgrzybicze.

Co zrobić, jeśli problem nie znika?

Badania krwi wyszły bez zarzutu, do Twojej diety ciężko mieć zastrzeżenia a na skórze głowy nie ma śladu łupieżu? Czas skonsultować się z trychologiem!

Trycholog jest specjalistą od skóry głowy i włosów, który bardzo dokładnie przeanalizuje Twój problem. Jego zadaniem jest znalezienie przyczyny utraty włosów oraz dobranie odpowiedniej, indywidualnej kuracji. Od dermatologa różni się tym, że jego uwaga w stu procentach jest skupiona tylko na tym jednym obszarze, dzięki czemu zbada on Twoje włosy, aż po same cebulki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Next Post

Dlaczego dobrze dobrane wyposażenie hali produkcyjnej jest ważne?

Im bardziej dobrane do potrzeb firmy wyposażenie posiadamy, tym z oczywistych względów będziemy mogli oferować klientom bardziej praktyczne i nowocześniejsze rozwiązania. Wszystkie rozwiązania techniczne, maszyny, urządzenia, rozwiązania informatyczne – wszystko to powinno służyć temu, aby firma mogła normalnie funkcjonować, wykonywać zlecenia, być konkurencyjną. Zarządzenie maszynami jest również ważne, dzięki odpowiednio […]
automatyka