Malina Delniwa jest nie tylko pyszna, ale i bardzo zdrowa. Są one bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik pokarmowy. Witaminy z grupy B mają ogromny wpływ na stan naszej skóry. Pomagają przywrócić jej koloryt, wygładzają zmarszczki i usuwają przebarwienia z twarzy. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się ta odmiana.
Co to jest malina Delniwa?
Co to jest malina Delniwa? Krótko mówiąc, jest to krzyżówka maliny czerwonej z dzikim gatunkiem maliny rosnącym w okolicach Wilna na Litwie. Początkowo zespół z Uniwersytetu Wileńskiego stworzył tę krzyżówkę, aby zbadać genetykę dojrzewania owoców. Badając tę cechę, zauważyli, że ich nowe owoce nie tylko dojrzewają szybciej niż zwykłe maliny, ale także mają bardziej intensywny smak.
Dzisiaj ta nowa odmiana maliny cieszy się ogromną popularnością wśród ogrodników. Jest stosunkowo prosta w uprawie, a dawane przez nią owoce zachwycają wyglądem i smakiem.
Uprawa malin Delniwa
Odmiana maliny Delniva jest jedną z najczęściej spotykanych w Polsce odmian malin czerwonych. Jest mało wymagająca i może być uprawiana niemal w każdym ogrodzie, zarówno małym miejskim ogródku, jak na dużej wiejskiej posiadłości.
Zobacz również: sadzonki malin na sprzedaż
Sama roślina dobrze rośnie na różnych glebach, toleruje słabe warunki i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Rośliny te są wytrzymałe i szybko rosną, osiągając pełną wielkość już po trzech latach. Owoce są duże i mają intensywny smak, a ich aromat jest przyjemny.
Właściwości malin Delniwa
Maliny Delniwa mają różne przydomki – określa się je na przykład terminem „polskie maliny szampańskie”. Nazwa ta jest w pełni zasłużona: jagody te mają wyśmienity smak i są bardzo cenione. Są czerwone i okrągłe, a na ich powierzchni znajduje się niewiele niedoskonałości i zmarszczek. Są bogate w składniki odżywcze i antyoksydanty.
Kiedy zbiera się maliny Delniwa?
Maliny Delniva są zbierane pod koniec lipca i na początku sierpnia, kiedy są najsłodsze. Sezon trwa około dwóch miesięcy, ale zdarzają się lata, w których może trwać dłużej.